1282 (1082) 2017-06-23 - 2017-06-29

Z III LO w Gdyni na Uniwersytet Harvarda

"Harvard Club of Poland" to zrzeszenie polskich absolwentów renomowanego Uniwersytetu Harvarda (jednej z kilku najlepszych uczelni na świecie ) oraz innych osób ściśle związanych z tym uniwersytetem. Misją Zrzeszenia jest promowanie wśród Polaków idei studiowania na renomowanych uczelniach zagranicznych, a w szczególności na Harvardzie. Jedną z form tej promocji jest ogólnopolski konkurs dla gimnazjalistów oraz licealistów "Droga na Harvard". 
 
W 2017 roku odbyła się już siódma edycja Konkursu, w którym wystartowało ponad 1000 uczniów z całej Polski. Do finału Konkursu zakwalifikowano w wyniku kolejnych eliminacji 31 osób, spośród których 13 zostało laureatami. Podczas VII Gali Konkursu Droga na Harvard, w tym roku zorganizowanej 10 czerwca w Arkadach Kubickiego w Warszawie, ogłoszono nazwiska 4 Laureatów Nagrody Głównej. W gronie tych laureatów znaleźli się Konrad Wojtowicz - uczeń z II klasy Middle Years Programme International Baccalaureate Organization w Gimnazjum nr 24 przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni (m.in. laureat rozlicznych konkursów aktorskich lub teatralnych o randze regionalnej i ogólnopolskiej) oraz Igor Kaczmarczyk - absolwent z klasy biologiczno-chemicznej w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej w Gdyni (m.in. laureat wielu konkursów naukowych krajowych i międzynarodowych, autor prac badawczych dot. właściwości leczniczych bursztynu, stażysta najlepszych instytutów naukowych, m.in. w Izraelu).

Czworo laureatów, razem z dwoma członkami "Harvard Club of Poland" i dzięki wsparciu Polskich Linii Lotniczych LOT, już we wrześniu wyruszy na tydzień do USA odwiedzić m.in. Nowy Jork, Boston i spotkać się z wykładowcami i studentami Uniwersytetu Harvarda oraz innych uczelni Ivy Leage, którą tworzą najstarsze i najbardziej prestiżowe uczelnie USA.

ikona