1283 (1083) 2017-06-30 - 2017-07-13

Wakacje w Gdyni

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W Gdyni mamy bogatą ofertę letnich propozycji – oto kolejna porcja zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Przystań Książki
Mobilna czytelnia, bibliorower i akcja bookcrossingowa czeka na wszystkich, którzy odwiedzą Plażę Miejską w sezonie letnim.
Jest to kolejna edycja wydarzenia, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców Gdyni.
W 2016 roku z biblioteki bookcrossingowej oraz naszej oferty kulturalnej na Plaży Miejskiej w Gdyni skorzystało 4.000 osób, zarówno mieszkańców, jak i turystów. Uważam, że plaża i wakacje to idealny moment na sięgnięcie po książkę, dlatego zachęcam do relaksu w naszej Przystani – mówi Natalia Gromow, dyrektor Biblioteki Gdynia.
W tym roku oprócz leżaków, cienia pod parasolami i wakacyjnych książek na plaży spotkacie naszych wolontariuszy europejskich. Syuzanna, Fran, Gaia, Ia, Manuela i Ana – młode osoby z różnych zakątków Europy, które w gdyńskich bibliotekach prowadzą zajęcia kulturalne.
Czekamy na Was! Przyjdźcie się przywitać, wziąć książkę, posiedzieć i porozmawiać z nami – zachęca Syuzanna.
Poza stanowiskiem na plaży, wolontariusze wyruszą na rowerze z przyczepą pełną książek w okolice Bulwaru Nadmorskiego. Każdy chętny będzie mógł wypożyczyć lub wymienić tytuł w ramach akcji bookcrossingowej.
Przystań Książki rusza 3 lipca. Punkt zlokalizowany będzie nieopodal stanowiska ratowników wodnych, restauracji Del Mar i placu zabaw, tuż przy wejściu do Mariny Gdynia.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.
***
Wakacje z MDK
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza do udziału w zajęciach: teatralnych, gitarowych, ceramicznych, plastycznych, modelarstwa lotniczego, muzycznych (instrumenty klawiszowe), szachowych, informatycznych – robotyka i html, tańca nowoczesnego z elementami gimnastyki artystycznej.
Zajęcia będą odbywały się w terminach: 3-14.07 oraz 16-31.08.
Szczegółowy plan zajęć znajduje się na stronie internetowej placówki www.mdk.gdynia.pl oraz na Facebooku.
***
Wakacje w Experymentem
Przez cały lipiec i sierpień Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza m.in. do udziału w weekendowych warsztatach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, pierwszej pomocy, botanice czy orientacji w terenie. Wakacyjnych atrakcji nie zabraknie również w tygodniu – od wtorku do piątku goście Experymentu będę mieli okazję nauczyć się układania różnego typu ognisk oraz korzystania z kompasu czy gwiazdozbioru do określenia swojego położenia w trakcie pieszych czy rowerowych wycieczek.
Dla spragnionych chwili odpoczynku przygotowana zostanie specjalna strefa relaksu z grami planszowymi.
Dodatkową atrakcją jest interaktywna wystawa czasowa POŁĄCZ SIĘ poświęcona komunikacji na odległość.
Szczegóły na experyment.gdynia.pl.
***
Wakacje z modernizmem
1 lipca o godz. 14.00 rozpoczyna się cykl bezpłatnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu trasami obejmującymi głównie obszar Śródmieścia Gdyni oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana.
Spacery poprowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Spacery będą odbywały się w każdą sobotę wakacji (lipiec i sierpień) o tej samej porze, startując z Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).
Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/modernizmgdyni.
***
Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza na Wakacje z Wymiennikownią (ul. Kartuska 20b):
Wirujący tydzień (taniec): 3-7 lipca. Breakdance to jeden z trudniejszych tańców, który wymaga pracy nad ciałem, uczy dążenia do celu, dyscypliny, rozwija koordynację ruchową, kreatywność i poczucie rytmu.
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny
Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagane wcześniejsze zapisy mailowo: m.debna@lis.gdynia.pl, bądź telefonicznie 58 663 12 55.
Karta kwalifikacyjna i regulamin do pobrania na stronie www.wymiennikownia.org.
***
Warsztaty wakacyjne
Kaszubska Fundacja Pomocy Potrzebującym przyjmuje zapisy na wakacyjne warsztaty z cyklu „Tańcowała igła z nitką” i „My, Kaszubi gotujemy – dekoracje z owoców i warzyw”. Zapisy tel. 885 031 956.
***
Gdyńskie Centrum Sportowe przygotowało liczne propozycje na bezpłatne aktywności:
– letnie aktywności na plaży Gdynia Śródmieście w ramach projektu Aktywne Lato w lipcu i sierpniu,
– wykwalifikowani instruktorzy organizować będą turnieje siatkówki, piłki nożnej i rugby w plażowym wydaniu,
– strefa malucha,
– przez cały czas będzie można korzystać z darmowej wypożyczalni sprzętu (piłek, siatek i innych),
– planowane są także zajęcia specjalne – m.in. zumba dla dzieci oraz spotkania we współpracy z gdyńską biblioteką.
Więcej na www.gdyniasport.pl