UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Architekci do dzieła

Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza architektów do udziału w konkursie na koncepcję domu sąsiedzkiego w rewitalizowanej części Witomina-Radiostacji.
Organizatorzy konkursu oczekują od projektantów stworzenia koncepcji domu otwartego, miejsca, do którego można zawsze wpaść po drodze ze szkoły, umówić się z sąsiadami na planszówki, albo na wspólne oglądanie transmisji skoków narciarskich, skorzystać ze sporej kuchni, żeby przygotować wypieki, wypożyczyć książkę, poczytać prasę, skorzystać ze zorganizowanych zajęć, realizować swoje pasje, czy po prostu zrelaksować się w gronie znajomych.
Obiekt pomieści dużą świetlicę, kuchnię dostępną dla mieszkańców osiedla, salę do zajęć ruchowych, studio warsztatów plastycznych, salę warsztatów rodzinnych i filię Miejskiej Biblioteki Publicznej, która połączy zbiory dwóch bibliotek funkcjonujących dzisiaj na Witominie.
Będzie przyjazny, otwarty i dostępny dla wszystkich bez względu na wiek i stopień sprawności.
Miejsce, które wybrano w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji na lokalizację domu sąsiedzkiego nie jest przypadkowe – usytuowane w centrum osiedla, trudno będzie go nie zauważyć, za to łatwo dojechać autobusem, czy rowerem, a najłatwiej dojść piechotą. Obiekt powstanie w pobliżu planowanego ciągu pieszo-jezdnego obejmującego ulice Uczniowską, Nauczycielską i Widną (obiekt niedawnych, słynnych na całą okolicę działań studentów Politechniki Gdańskiej).
Architekci zmierzą się z wieloma problemami projektowymi, żeby stworzyć koncepcję spełniającą potrzeby mieszkańców i odpowiadającą funkcjonalnym i estetycznym wymaganiom stawianym w konkursie.
Organizatorzy liczą jednak na spore zainteresowanie wśród pracowni. Zdobywca I miejsca otrzyma 25 tysięcy złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na opracowanie dokumentacji projektowej, za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca przewidziano odpowiednio nagrody w wysokości 10 i 5 tys. złotych.
Pracownie projektowe powinny zgłaszać się do udziału w konkursie do 24 lipca do godz. 13.00. Wyniki kwalifikacji zgłoszeń zostaną opublikowane 18 sierpnia.
Szczegóły konkursu można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej.
Projekt Gdynia odNowa: Rewitalizacja zachodniej części dzielnicy Witomino-Radiostacja jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.