1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Miejscy ogrodnicy do dzieła, czyli "Gdynia w kwiatach 2017"

O gdyńskie kwietniki i zieleńce dba Ogrodnik Miasta. Każdego roku Gdynia mieni się kolorami kwiatów i zielenią traw i krzewów. By w mieście było jeszcze ładniej, sprawić mogą także mieszkańcy. Z myślą o nich wystartowała kolejna, 23. już edycja konkursu „Gdynia w kwiatach 2017”.
Zapraszamy wszystkich, którzy kwietnymi aranżacjami ozdabiają przestrzeń wokół siebie, do udziału w 23. edycji konkursu "Gdynia w kwiatach". – mówi Hanna Niedźwiecka-Pasternak z Biura Ogrodnika Miasta. – Wzorem kolejnych lat przypominamy, że w konkursie pod uwagę będą brane te kwietno-zielne kompozycje, które widoczne są dla jak największej ilości mieszkańców i tym samym ozdabiają miejską przestrzeń. Konkurs startuje już późną wiosną, a kończy się w sierpniu, aby można było docenić zarówno wcześnie kwitnące kompozycje, jak i te, których piękno ukazuje się wraz ze schyłkiem lata. – dodaje.
Ważne, by kwiatowo-zielone aranżacje były widoczne dla przechodniów, nieprzesłonięte płotem, ogrodzeniami, altanami i innymi elementami architektury. Chodzi o to, by wyróżnić tych, którzy pomysłem, nakładem pracy i finansów współtworzą szczególne piękno miejskiej tkanki. Sprawiają, że miasto mieni się kolorami, zachwycając mieszkańców i turystów.
Na autorów najpiękniejszych i najciekawszych aranżacji czekają nagrody.
W konkursie mogą wziąć udział nie tylko mieszkańcy, ale również wspólnoty mieszkaniowe oraz instytucje działające na terenie miasta. Zgłoszenia przyjmowane są na kuponach wydrukowanych w „Ratuszu” (do pobrania również z www.gdynia.pl, z zakładki „Dla mieszkańców”) lub poprzez przesłanie e-mailem formularza z danymi i zdjęciami o rozdzielczości minimum 1181x1772 pikseli. Zdjęcia powinny być kolorowe o wymiarach 10×15 cm (maks. 3 szt.). Mile widziane dołączone do kuponu fotografie na płycie CD.
Kupony wraz ze zdjęciami można składać w siedzibie Ogrodnika Miasta, wysłać pocztą na adres: Biuro Ogrodnika Miasta, al. Zwycięstwa 291A, 81-525 Gdynia lub mailem na adres: gdyniawkwiatach@gdynia.pl.
Termin zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2017 r.
Regulamin konkursu znajduje się na stronie www.gdynia.pl. Odsyła do niego baner „Gdynia w kwiatach 2017”.


fot. Radosław Zięba

  • ikonaOpublikowano: 06.07.2017 09:36
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 13.07.2017 14:47
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona