UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Nadciąga Globaltica

W dniach 19-23 lipca odbędzie się trzynasta edycja Festiwalu Kultur Świata „Globaltica”. Koncertom na Kolibkach będą towarzyszyć pokazy w Gdyńskim Centrum Filmowym, spotkania z literaturą podróżniczą i teatr dla najmłodszych.
Globaltica to wyjątkowe wydarzenie na polskiej mapie festiwalowej. Przede wszystkim, organizatorzy sprowadzają do Gdyni bywalców największych europejskich festiwali i zdobywców ważnych dla muzyki world nagród. W tym roku na scenie zobaczymy m.in.: Alsarah& The Nubatones, zespół Dagadana, Kapęlę Brodów, Pata Thomasa, grupę Tenores di Bitti, Kwashibu Area Band.
Festiwal z założenia poszukuje tych obszarów, gdzie kulturowe korzenie spotykają się z nowoczesnością, pokazując, że to co tradycyjne może być modne i pożądane we współczesnej kulturze. To od początku istnienia nie tylko święto muzyki world na najwyższym poziomie, ale kilka tygodni imprez towarzyszących – wystaw, warsztatów, spotkań filmowych i literackich.
Od początku ideę festiwalu stanowiło promowanie otwartości na świat i jego kulturowy pluralizm. Tę otwartość wspiera także niezobowiązująca, piknikowo-plenerowa formuła festiwalu. Wyjątkowości całemu wydarzeniu dodaje też niezwykła oprawa – zabytkowy park Kolibki. Na scenie głównej i kameralnej usłyszymy koncerty, na łące na terenie festiwalu odbędą się panele dyskusyjne i spotkania autorskie, warsztaty z muzykami, pokazy filmowe i aktywności dla dzieci.
Część aktywności, w tym kilka koncertów jest bezpłatnych, reszta jest biletowana.
Szczegóły repertuaru, ceny biletów i aktualności na stronie www.globaltica.pl.