Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Porządki na placu Górnośląskim tuż-tuż

Plac Górnośląski może stać się ulubionym miejscem spotkań mieszkańców tej części Orłowa. Lada dzień rozpocznie się pierwszy etap porządkowania tego terenu. To inicjatywa mieszkańców, realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.
Obecny wygląd Placu Górnośląskiego ukształtował się w późnych latach 90. I chociaż zakupy m.in. ekologicznych produktów czy uciecha dla najmłodszych przyciągają na plac Górnośląski tłumy, nie jest tajemnicą, że potencjał tego miejsca jest znacznie większy.
Plan zakłada m.in. uregulowanie skarp, likwidację stopni, zasianie nowego trawnika oraz wytyczenie żwirowych ścieżek. Założenia te ujęto w projekcie „Estetyzacja terenu zielonego przy pl. Górnośląskim – etap 1”. Jego autorką jest Basia Marchwicka.
Robotnicy na plac Górnośląski wejdą jeszcze w lipcu, by pod koniec sierpnia oddać uporządkowany teren mieszkańcom. Ostateczny koszt wyniesie blisko 180 tysięcy złotych.
Inicjatorzy zmian na placu Górnośląskim przekonują, że sierpniowe prace to zaledwie wstęp do rozmowy o tym, jak w przyszłości powinno wyglądać to miejsce.
Każdy, kto chciałby podzielić się swoim pomysłem, może zgłosić się do Rady Dzielnicy Orłowo.