Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Święto Policji w Gdyni

W najbliższy wtorek prawie 6-tysięczny garnizon pomorski obchodzić będzie swoje święto. 18 lipca Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku organizuje uroczyste obchody Święta Policji, które rozpoczną się o godz. 10.00 mszą św. w kolegiacie (ul. Armii Krajowej 26).
W uroczystości zgodnie z ceremoniałem policyjnym udział wezmą pomorscy funkcjonariusze. Podczas nabożeństwa zbierane będą datki z przeznaczeniem dla podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.
Następnie funkcjonariusze i pracownicy cywilni Policji wyznaczeni do wyróżnień przemaszerują z kościoła ulicą Świętojańską, skwerem Kościuszki i al. Jana Pawła II na miejsce akademii przy Akwarium Gdyńskim.
Podczas ceremonii, która rozpocznie się o godz. 12.00, wręczone zostaną awanse w stopniach służbowych oraz wyróżnienia w postaci odznaczeń państwowych i resortowych. Po ceremonii przewidziano ćwiczenia antyterrorystów na wodzie oraz festyn rodzinny.
Uwaga! Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że w związku z Wojewódzkimi Obchodami Święta Policji 18 lipca w godz. 11.00-12.00 wyłączone zostaną z ruchu: ul. Świętojańska (na odcinku od ul. Armii Krajowej do ul. 10 Lutego), skwer Kościuszki i al. Jana Pawła II.
W związku z przygotowaniem uroczystości oraz na czas jej trwania od 17 lipca od godz. 23.00 do godz. 15.00 18 lipca zamknięta zostanie końcówka al. Jana Pawła II oraz parking przy Akwarium Gdyńskim.
Wszystkich kierowców prosimy o zabranie swoich pojazdów z ww. terenu i dostosowanie się do zmienionej organizacji ruchu i poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem.