Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Wakacje w Gdyni

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W Gdyni mamy bogatą ofertę letnich propozycji – oto kolejna porcja zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Strefa Psyche na gdyńskiej plaży
14 lipca o godz. 17.00 na plaży w Śródmieściu rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach Wakacyjnej Strefy Psyche. Warsztaty „Młodość – jak zachować młodzieńczą energię?” poprowadzi psycholog Edyta Bonk – psycholog z sopockiego wydziału Uniwersytetu SWPS.
Celem projektu jest bezpłatne umożliwienie mieszkańcom Gdyni zdobycia aktualnej wiedzy i praktyki z obszaru psychologii uważności (mindfullness). Współorganizowany przez Laboratorium Innowacji Społecznych cykl spotkań na plaży daje okazję do poznania oraz praktycznego zastosowania wiedzy psychologicznej. Bezpłatne spotkania są dla osób dorosłych zainteresowanych samorozwojem. W przypadku niekorzystnej pogody warsztat odbędzie się w Pracowni Laboratorium Innowacji Społecznych (al. Zwycięstwa 96/98, budynek IV). Szczegóły dotyczące miejsca spotkania można uzyskać pod nr tel. 58 727 39 16 (w dniu wykładu, od godz. 15.30).
***
„Otwarte Środy na Śmidowicza”
Ogród przy powstającym Domu Sąsiedzkim na Oksywiu przy ul. Śmidowicza 49 (teren byłej szkoły) to doskonałe miejsce do wspólnego spędzania wolnego czasu i spotkań sąsiedzkich.
Laboratorium Innowacji Społecznych zaprasza do odwiedzin i wspólnej zabawy. W okresie wakacji w każdą środę w godz. 13.00-17.00, każdy może przyjść na „Otwarte Środy na Śmidowicza”.
Przestrzeń z powodzeniem można wykorzystywać do gier i zabaw, drobnych prac ogrodowych, odpoczynku na leżaku albo kocu, a nawet przy dostępnym grillu. Są piłki, siatka do badmintona, kręgle, klocki, skakanki i gumy.
***
Wakacje w Experymencie
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza m.in. do udziału w weekendowych warsztatach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, pierwszej pomocy, botanice czy orientacji w terenie. Dla spragnionych chwili odpoczynku przygotowana zostanie specjalna strefa relaksu z grami planszowymi.
Szczegóły na experyment.gdynia.pl.
***
Wakacje z modernizmem
15 i 22 lipca o godz. 14.00 odbędą się kolejne z cyklu bezpłatnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu trasami obejmującymi głównie obszar Śródmieścia Gdyni oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana.
Spacery prowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Spacery odbywają się w każdą sobotę wakacji o tej samej porze, startując z Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/modernizmgdyni.
***
Letnie półkolonie w Mądrali
Świetlica Mądrala zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat do aktywnego spędzenia czasu. Placówka otwarta będzie do 25 sierpnia w godz. 7.30-17.30. Szczegółowe informacje oraz zapisy: tel. 662 617 777 i www. swietlicamadrala.pl.
***
Spacery z przewodnikiem Szlakiem Legendy Morskiej Gdyni
„Wakacje Morskie Gdyni” to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. Spacery startują w każdą letnia sobotę do 19 sierpnia o godz. 10.00 spod Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
W trakcie spacerów uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich. Wydarzenie jest przyjazne rodzinom.
Spacery będą prowadzone przez doświadczonych przewodników PTTK o. Morski Gdynia, a także ze wsparciem eksperta morskiego Aleksandra Goska.
Więcej na www.facebook.com/legendamorskagdyni.
***
Stowarzyszenie Teatr Minerwa zaprasza dzieci i młodzież na letnie półkolonie teatralne „Wielka Improwizacja”, które będę odbywać się w terminach: 17-21.07, 31.07-4.08, 07-11.08 i 14-18.08.2017. Kontakt: biuro@teatrminerwa.pl, www.facebook.com/TRMinerwa i tel. 512 354 878. Zajęcia odbywać się będą w Akademii Marynarki Wojennej (ul. Śmidowicza 69).
***
W wakacje Centrum Joga i Pilates zaprasza na wspólną praktykę jogi i pilatesu w soboty do 26.08 w godz. 8.30-9.30, na plażę przy Polance Redłowskiej. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzić je będą Małgorzata Stanisławska (joga) i Beata Oganowska (pilates). Bliższe informacje na stronie: www.jogapilates.pl.
***
Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza na wakacje w górach w dniach 19.08-26.08. Więcej informacji o koloniach w Krościenku nad Dunajcem na stronie Młodzieżowego Domu Kultury www.mdk.gdynia.pl lub pod nr. tel. 58 698 63 02.

ikona