Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1284 (1084) 2017-07-14 - 2017-07-27

Zmiana warty w gdyńskiej straży

13.07.2017 r.

Po 23 latach pełnienia służby w szeregach straży pożarnej, a po 4 na stanowisku komendanta Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni, brygadier Arkadiusz Miłejko przechodzi na zasłużoną emeryturę. Jego miejsce zajmuje brygadier Jacek Noga.


Brygadier Arkadiusz Miłejko skończył Szkołę Główną Służby Pożarniczej w Warszawie. W latach 1998-2003 pełnił służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. Podczas służby w jednostce ratowniczo-gaśniczej był członkiem specjalistycznej grupy ratownictwa wysokościowego i grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Brał udział w działaniach ratowniczych poza granicami kraju po trzęsieniu ziemi w Turcji i w Algierii. 1 stycznia 2004 roku rozpoczął służbę w komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku. 1 lipca 2014 roku został powołany na stanowisko komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gdyni. Wśród odznaczeń byłego komendanta znalazły się: Brązowy Krzyż Zasługi dla Ochrony Przeciwpożarowej, Brązowy Medal za Zasługi Obronności Kraju, Medal MSWiA, Złoty Medal za Zasługi dla Pożarnictwa, Odznaka Honorowa PCK, Brązowy Medal za Zasługi dla Policji.
 
 
Odchodzący ze stanowiska Arkadiusz Miłejko nie ukrywał wzruszenia, żegnając się z miejską komendą.
Jest to dla mnie bardzo trudny moment. Ciężko streścić 23 lata służby. Służyłem w wielu akcjach, które na długo pozostaną mojej pamięci. To przede wszystkim powódź w Gdańsku w 2001 roku, ale też akcje poza granicami kraju. Wielkim honorem było przejęcie obowiązków komendanta miejskiej straży. Nie wiem, kiedy minęły te 4 lata, ale zapewne dlatego, że w Gdyni tak wiele się działo i dużo udało się zrobić. Wszystko to sprawia, że mogę pożegnać się z komendą z podniesioną głową.
 
 
Komendant Jacek Noga posiada 21-letnie doświadczenie w pracy w straży. Przed nim nowe wyzwania zawodowe.
Deklaruję, że polityka i duch komendy gdyńskiej będzie utrzymany. Współpraca, rozwiązywanie problemów, słuchanie dobrych rad jest jak najbardziej moją dewizą. Proszę Państwa o wyrozumiałość w tym początkowym okresie, ale nie o taryfę ulgową. Mam nadzieję, że wspólnie dalej będziemy pracować i służyć mieszkańcom Gdyni i osobom potrzebującym. Będziemy razem współpracować, i to jakie, efekty będziemy osiągać, zależy od nas. Mam nadzieję, że dobre imię będzie cały czas na ustach mieszańców.
 
 
Ustępującego komendanta żegnał prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Bardzo chciałbym podziękować panu komendantowi. To wielki zaszczyt, ale też wielka przyjemność podziękować w imieniu społeczności miasta Gdyni za służbę dla naszego miasta. Te lata można mierzyć konkretnymi działaniami, ale najważniejsze jest przekonanie, że dzięki Waszej pracy, mieszkańcy Gdyni czują się bezpiecznie. – Prezydent Gdyni skierował także kilka słów do nowego komendanta – Cieszę się, że z taką energią i entuzjazmem przystępuje pan do swoich obowiązków. To duże wyzwanie. Myślę, że wysoko ustawiona poprzeczka doprowadzi do osiągania znakomitych rezultatów. Wierzę w to, że współpraca będzie się układała znakomicie. Trzymamy kciuki!

  • Zmiana warty w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni
  • Zmiana warty w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni
  • Zmiana warty w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni
  • Zmiana warty w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni
  • Zmiana warty w Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Gdyni