1285 (1085) 2017-07-28 - 2017-08-10

Damy jazzu znów odwiedzą Gdynię

W dniach 20-27 sierpnia odbędzie się Ladies’ Jazz Festival. To hołd dla dam jazzu, swingu, soul i bossa novy, odbywający się nieprzerwanie od 2005 roku w Gdyni.
Bezsprzecznie największą polską gwiazdą tegorocznej edycji festiwalu będzie Ewa Bem, która wystąpi w Teatrze Muzycznym w Gdyni 20 sierpnia o godz. 20.00. Artystka swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat 60. w Klubie Stodoła. Nie stroni od współpracy z młodymi przedstawicielami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Joachim Mencel, autor muzyki na płycie Kakadu, czy Łukasz Sztaba, lider sekstetu akompaniującego czasami Ewie Bem.
21 sierpnia po raz pierwszy w Polsce wystąpi amerykańska wokalistka, autorka i instrumentalistka Kandace Springs.
Ostatni dzień festiwalu należeć będzie do kanadyjskiej wokalistki Wendy Lands. Artystka znana jest w Polsce przede wszystkim jako wykonawczyni niezapomnianych piosenek Władysława Szpilmana. Na naszym rynku płytę tę wydało w zeszłym roku Polskie Radio. Wydawnictwo zawiera między innymi takie utwory jak „Deszcz” (Someday We Will Love Again) z repertuaru Reny Rolskiej czy „Tak mało Cię znam” (Dancing With Antonio) z repertuaru Sławy Przybylskiej, „Cicha noc” (My Memories Of You) i „Ja jestem Twoja” (Hold Me A Moment) wykonywane przez Irenę Santor oraz „Nie wierzę piosence” (Prisoners Of Evening) śpiewaną przez Hannę Skarżankę.
Po raz pierwszy w Polsce będziemy mogli spotkać się i ocenić tę uznawaną za jedną z ważniejszych artystek w Ameryce na koncercie kończącym tegoroczną edycję Ladies’ Jazz Festival, 27 sierpnia o godz. 20.00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Do tej pory w ramach festiwalu odbyło się 87 koncertów, czyli ponad 6.600 minut muzyki na żywo. Na scenie pojawiło się ponad 395 muzyków. A w koncertach uczestniczyło około 44.200 osób.
Bilety w ebileteriach w cenie 60-160 zł.
Więcej na www.ladiesjazz.pl.