1285 (1085) 2017-07-28 - 2017-08-10

Dwa Oscary designu dla gdyńskich projektantów

27.07.2017 r.

Firma BRANDSPOT z siedzibą w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni zdobyła jedną z najbardziej prestiżowych nagród w świecie projektowania użytkowego – Red Dot Award. Nazywana Oscarem designu nagroda trafiła do gdynian dwukrotnie – za dwa zaprojektowane przez nich produkty.

 
Projektanci z BRANDSPOT otrzymali nagrody podczas uroczystej gali w niemieckim Essen. Jury zauważyło i nagrodziło dwa gdyńskie osiągnięcia – projekt wzorniczy autoklawu mikrofalowego Microjet oraz kompaktowego sterylizatora Steamjet. Firma zajmuje się projektowaniem, animacją 3D oraz wzornictwem przemysłowym. Studio projektowe agencji znajduje się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia.

 
Red Dot Design Awards przyznawane są od ponad 60 lat w kilku kategoriach: Design Concept, Communication Design, Product Design oraz Best of the Best. To jedne z najważniejszych i najbardziej prestiżowych nagród w branży projektowej. W tym roku 39-osobowe jury oceniało aż 5,5 tysiąca projektów z 54 krajów pod względem jakości, estetyki, funkcjonalności oraz innowacyjności.

 
Wśród jury znaleźli się uznani projektanci, wykładowcy, dziennikarze specjalizujący się we wzornictwie. To wielki zaszczyt, że eksperci z całego świata wybrali właśnie nasze produkty – mówi Paweł Borsuk, dyrektor kreatywny BRANDSPOT.

 
Projekty z Gdyni zostały docenione za swoją ergonomię oraz formę: nowoczesny wygląd, który nie zaburza harmonii współczesnej estetyki. Zarówno Microjet, jak i Steamjet to urządzenia kompaktowe, o ascetycznym i prostym kształcie oraz dopracowanych detalach.

 
Red Dot to nie jedyna prestiżowa nagroda z dziedziny wzornictwa przemysłowego, która trafia w tym roku na konto firmy BRANDSPOT. Niedawno projektanci z Gdyni otrzymali także nagrodę IF Design w kategorii „technologie dla budynków” za ich projekt nagrzewnicy VOLCANO.

 
Ten rok to dla nas ogromne emocje i wielka nagroda za dotychczasową pracę. Na początku jedno z zaprojektowanych przez nas urządzeń otrzymało nagrodę dla najlepszych polskich projektów „Dobry Wzór” Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, później przyszedł czas na IF Award. Teraz wróciliśmy z aż dwiema nagrodami Red Dot. To ogromny sukces i jeszcze większa motywacja dla naszego zespołu – dodaje Paweł Borsuk.

 
Z Essen do Polski trafiło w tym roku w sumie 13 nagród. Wyróżnione projekty, również te autorstwa BRANDSPOT, można obejrzeć online.
  • Projektanci Brandspot z jednym ze swoich projektów // mat. prasowe
  • Gala Red Dot Award 2017 w Essen // mat. prasowe