1285 (1085) 2017-07-28 - 2017-08-10

Nadciąga nadmorskie święto książek

27.07.2017 r.

Przed nami Nadmorski Plener Czytelniczy, który odbędzie się w dniach 28-30 lipca na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Jak co roku, na miłośników książek będą czekać spotkaniami z pisarzami, książki z blisko 70 różnych wydawnictw w atrakcyjnych cenach. W programie znalazły się również zajęcia dla najmłodszych, koncerty i pokazy filmowe.
 
 
Na Nadmorski Plener Czytelniczy przyjadą do Gdyni: Hanna Bakuła, Barbara Kosmowska, Marek Przybylik i Stefan Szczepłek. Nad morzem pojawią się także nowi autorzy: Jacek Dehnel, Sylwia Zientek oraz Artur Domosławski. Nie zabraknie też atrakcji dla miłośników kryminału. Specjalnie na nich będzie czekał Mariusz Czubaj. Joanna Mucha, posłanka i była minister, opowie o swoim debiucie literackim i skąd pomysł na powieść z gatunku postapo. Robert Biedroń, prezydent Słupska, nie uniknie trudnych tematów. Tematy historyczne w kontekście Gdyni, miasta-gospodarza, podejmie na spotkaniu Michał Piedziewicz, autor powieści „Dżoker” i „Domino”. Spotkania z autorami poprowadzą Jerzy Kisielewski i Piotr Dobrołęcki, a także Marek Przybylik oraz Tomek Pawlik. Rozmowy z pisarzami będą się odbywały na plenerowej scenie przy Bulwarze Nadmorskim, a także w Muzeum Miasta Gdyni i Gdyńskiej Szkole Filmowej.
 
 
Na gdyńskim bulwarze pojawi się 70 wydawnictw. Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach. Zainteresowani Nagrodą Literacką Gdynia mogą odwiedzić plenerową księgarnię z publikacjami dotychczasowych laureatów Nagrody, a także tegorocznych nominowanych. Plener to bogata oferta książek dla dzieci i młodzieży przygotowana przez ponad 30 wydawnictw, spotkania z autorami, morskie warsztaty plastyczne z Piotrem Karskim, rodzinne czytanie bajek, warsztaty z Michałem Zawadką oraz niespodzianki przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni.
 
 
Filmową atrakcją Nadmorskiego Pleneru Czytelniczego będzie sobotni pokaz filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” (godz. 17.00) oraz spotkanie z reżyserem Januszem Majewskim i aktorką Magdą Zawadzką (godz. 19.00) w Gdyńskim Centrum Filmowym, 29 lipca. Czas na 6. Nadmorskim Plenerze Czytelniczym umilać będzie muzyka bluesowa w wykonaniu zespołu Big Jack. Od piątku do niedzieli, zawsze o godzinie 18.00
 
 
Uroczyste otwarcie Pleneru – scena, 28 lipca o godzinie 13.00
 
Godziny otwarcia:
• w piątek w godz. 12.00-19.00,
• w sobotę i niedzielę w godz. 11.00-19.00.
 
Pełny program jest dostnz na stronie organizatora

  • Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
  • Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
  • Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
  • Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
  • Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni
  • Nadmorski Plener Czytelniczy w Gdyni