Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1285 (1085) 2017-07-28 - 2017-08-10

Wakacje w Gdyni

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W Gdyni mamy bogatą ofertę letnich propozycji – oto kolejna porcja zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.
Wakacje na strzelnicy sportowej
Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju zaprasza dzieci i młodzież do uczestnictwa w bezpłatnych treningach strzeleckich. Zajęcia będą odbywały się w okresie tegorocznych wakacji letnich w sierpniu we wtorki i czwartki w godz. 11.00-15.00 na strzelnicy pneumatycznej Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju ( ul. Świętojańska 5/7). Wzorem z ubiegłego roku uczestnictwo w treningach strzeleckich jest bezpłatne. Zajęcia strzeleckie z karabinków pneumatycznych będzie prowadził olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, trener strzelectwa Jerzy Greszkiewicz, zawodnik WKS „Flota’’ Gdynia. Strzelnica mieści się w zabudowaniach dawnego Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju (ul. Świętojańska 5/7), wejście od ulicy Pułaskiego.
***
Rodzinne czytanki nad morzem
30 lipca i 6 sierpnia o godz. 12.00 w kawiarni przy Scenie Letniej odbędą się spotkania z literaturą dziecięcą połączone z warsztatami teatralnymi. Fragmenty książek przeczytają aktorzy i przyjaciele teatru. Wstęp wolny.
***
Spacery z przewodnikiem Szlakiem Legendy Morskiej Gdyni
„Wakacje Morskie Gdyni” to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. Spacery startują w każdą letnią sobotę do 19 sierpnia o godz. 10.00 spod Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30)
W trakcie spacerów uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich. Wydarzenie jest przyjazne rodzinom.
Spacery będą prowadzone przez doświadczonych przewodników PTTK o. Morski Gdynia, a także ze wsparciem eksperta morskiego Aleksandra Goska.
Więcej na www.facebook.com/legendamorskagdyni.
***
Wakacje w Experymencie
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza m.in. do udziału w weekendowych warsztatach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, pierwszej pomocy, botanice czy orientacji w terenie. Dla spragnionych chwili odpoczynku przygotowana zostanie specjalna strefa relaksu z grami planszowymi.
Szczegóły na experyment.gdynia.pl.
***
Wakacje z modernizmem
15 i 22 lipca o godz. 14.00 odbędą się kolejne z cyklu bezpłatnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu trasami obejmującymi głównie obszar Śródmieścia Gdyni oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana.
Spacery prowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury.
Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Spacery odbywają się w każdą sobotę wakacji o tej samej porze, startując z Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/modernizmgdyni.
***
W wakacje Centrum Joga i Pilates zaprasza na wspólną praktykę jogi i pilatesu w soboty do 26.08 w godz. 8.30-9.30, na plażę przy Polance Redłowskiej. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzić je będą Małgorzata Stanisławska (joga) i Beata Oganowska (pilates). Bliższe informacje na stronie: www.jogapilates.pl.
***
„Wakacje z rakietą”
Wojskowy Klub Sportowy „Flota” Gdynia zaprasza na półkolonie sportowe „Wakacje z rakietą” w terminach 7.08-11.08, 14.08-18.08, 21.08-25.08. Godz. zajęć 10.00-15.00
Zapisy tel. 694 194 903.
Więcej na www.wksflotagdynia.pl.
***
Przystań Książki
Mobilna czytelnia, bibliorower i akcja bookcrossingowa czeka na tych, którzy odwiedzą Plażę Miejską w sezonie letnim.
Jest to kolejna edycja wydarzenia, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców Gdyni. W tym roku oprócz leżaków, cienia pod parasolami i wakacyjnych książek na plaży spotkacie wolontariuszy europejskich. Syuzanna, Fran, Gaia, Ia, Manuela i Ana – młode osoby z różnych zakątków Europy, które w gdyńskich bibliotekach prowadzą zajęcia kulturalne.
Poza stanowiskiem na plaży, wolontariusze wyruszą na rowerze z przyczepą pełną książek w okolice Bulwaru Nadmorskiego. Każdy będzie mógł wypożyczyć lub wymienić tytuł w ramach akcji bookcrossingowej.
Punkt bilbioteczny zlokalizowany będzie nieopodal stanowiska ratowników wodnych, restauracji Del Mar i placu zabaw, tuż przy wejściu do Mariny Gdynia.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.