Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
1286 (1086) 2017-08-11 - 2017-08-24

Dzieje się w Bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.

28 sierpnia (poniedziałek) Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. W programie między innymi: warsztaty mangi, spotkanie autorskie z Pawłem Jarońskim, audycja komiksowa, sklepik z gadżetami, megapuzzle z Kajkiem i Kokoszem, konkursy i inne atrakcje.
Szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej www.bliotekagdynia.pl. Start o godz. 15.00.

Biblioteka Gdynia zaprasza dzieci powyżej 7. roku życia na zajęcia językowe z wolontariuszami EVS. Podczas spotkań nauka łączy się z zabawą, dzięki czemu uczestnicy szybko zdobywają umiejętności językowe. Zajęcia odbywają się o godz. 15.00 w trzech placówkach: poniedziałki w Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10 A), we wtorki w Bibliotece Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) i czwartki w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33).

Biblioteka Chylonia „Pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjne zajęcia. W programie: głośne czytanie, zajęcia plastyczne, manualne, ruchowe, językowe, gry planszowe, towarzyskie i wiele innych atrakcji. W sierpniu spotkania odbywają się pod hasłem „Wierszowany sierpień”. Początek zajęć w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 14.00, w czwartki – o godz. 13.30.

Przez całe wakacje od godz. 13.00 Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10 A) zaprasza dzieci powyżej 7. roku życia na wspólne granie: w poniedziałki zaprasza na rozgrywki na PlayStation. Przyłącz się do innych graczy lub przynieś swoją grę i przeżyj niezapomniane emocje. We wtorki trochę ruchu nie zaszkodzi!
Biblioteka zaprasza do gry w gumę, wygibajtusa itp. W czwartki zaprasza na spotkania z grami planszowymi: strategicznymi, ekonomicznymi, edukacyjnymi, przygodowo-fantastycznymi i nie tylko. W piątki proponuje treningi szarych komórek i zaprasza do wspólnego układania puzzli.

Przez cały sierpień od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne planszogranie.
Na chętnych czekają gry logiczne, przygodowe, strategiczne, towarzyskie, zręcznościowe – a wraz z nimi mnóstwo dobrej zabawy.