Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1286 (1086) 2017-08-11 - 2017-08-24

Gdynia w Karlskronie – umacnia się nad Bałtykiem

Baltic Meeting Point to nowe międzynarodowe forum w Karlskronie, organizowane w tym roku po raz pierwszy. Inicjatywa zakłada wspieranie współpracy, rozwoju biznesowego, networkingu, nauki i wzajemnego zrozumienia między miastami siostrzanymi Karlskrony i członkami międzynarodowego porozumienia Baltic Sail. Nie mogło zabraknąć na nim również Gdyni.

Wydarzenie odbywało się w tym roku między 2 a 4 sierpnia, a w przyszłych latach ma przybrać formułę corocznych spotkań. Tegoroczne forum, w ramach dyskusji, prezentacji i warsztatów w grupach, skupiało się m.in. na rozwoju biznesowym oraz współpracy parków naukowych, turystyce, przyszłości regionu Morza Bałtyckiego i zrównoważonym rozwoju.

Z ramienia Gdyni miasto w Karlskronie reprezentowała wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała. W rozmowach, oprócz władz samorządowych, uczestniczyli również przedstawiciele parków naukowych, Uniwersytetu Technicznego Bleckinge, StenaLine czy reprezentanci gminy Karlskrona.

Nie mogło nas zabraknąć w Karlskronie. Gdynia jest liczącym się ośrodkiem w regionie Morza Bałtyckiego, a właśnie tutaj zebrały się reprezentacje m.in. takich miast, jak Kłajpeda, Rostock czy Bałtijsk. Naszą współpracę chcemy rozwijać na poziomie gospodarczym, kulturalnym i naukowym. Ale równie ważna jest dla nas wymiana pomysłów i dobrych praktyk dotyczących wspierania przedsiębiorczości, mobilności czy przyciągania nowych mieszkańców. Liczę na to, że kolejne zdobyte kontakty przełożą się na konkretne projekty – komentuje udział Gdyni w spotkaniu wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Baltic Meeting Point odbywa się w trakcie Karlskrona Archipelago, corocznego festiwalu, którego celem jest zaprezentowanie atutów turystycznych Karlskrony. Różnego rodzaju wydarzenia promujące miasto przyciągają w tym czasie ponad 100 000 widzów.