Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1286 (1086) 2017-08-11 - 2017-08-24

InvisoLite wkracza w ostatnią fazę realizacji

System o nazwie InvisoLite opracowywany przez DK Energy Polska Sp. z o.o. wchodzi w ostatnią fazę rozwoju. to inteligentne narzędzie monitorujące zużycie energii.

We wrześniu planowane są szkolenia dla pracowników jednostek podległych gminie, którzy będą odpowiedzialni za wprowadzanie wartości referencyjnych z faktur za wszystkie media w zarządzanych przez siebie budynkach. Osoby pracujące w aplikacji, tzw. operatorzy przejdą kompleksowe szkolenie, podczas którego nauczą się poprawnie przenosić dane z faktur do aplikacji, poznają działanie systemu oraz możliwości generowania kompleksowych raportów.

Ideą systemu jest stworzenie prostej w użyciu, intuicyjnej i czytelnej bazy danych o szerokim zakresie możliwości przede wszystkim analiz i raportowania. Wizualizacja wprowadzonych danych pomoże monitorować koszty dla około 450 budynków.

To kolejny krok Gdyni w kierunku osiągnięcia miana smart city, czyli miasta zarządzanego w sposób inteligentny, efektywnego energetycznie i czystego. Osiągnięcie dużego stopnia efektywności energetycznej, ograniczenie zużycia energii i racjonalna jej konsumpcja przełoży się nie tylko na zwiększenie oszczędności w budżecie miejskim, ale także na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych i pyłów do atmosfery, a przez to polepszenie powietrza w mieście.

Przewidywany termin wprowadzenia systemu do użytkowania to 31 października.