1286 (1086) 2017-08-11 - 2017-08-24

Wakacje w Gdyni

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. W Gdyni mamy bogatą ofertę letnich propozycji – oto kolejna porcja zajęć dla dzieci, młodzieży i całych rodzin.

Spacery z przewodnikiem Szlakiem Legendy Morskiej Gdyni
„Wakacje Morskie Gdyni” to otwarte zaproszenie do spędzania letniego wypoczynku w słonecznej, nadmorskiej Gdyni. Spacery startują w każdą letnią sobotę do 19 sierpnia o godz. 10.00 spod Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30).
W trakcie spacerów uczestnicy dowiedzą się o wielu ciekawostkach historyczno-morskich, w tym usłyszą opowieści o polskich transatlantykach, legendarnych kapitanach, okrętach oraz wyprawach żeglarskich. Wydarzenie jest przyjazne rodzinom.
Więcej na www.facebook.com/legendamorskagdyni.

***

Wakacje w Experymencie
Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza m.in. do udziału w weekendowych warsztatach tematycznych poświęconych bezpieczeństwu nad wodą, pierwszej pomocy, botanice czy orientacji w terenie. Dla spragnionych chwili odpoczynku przygotowana zostanie specjalna strefa relaksu z grami planszowymi.
Szczegóły na experyment.gdynia.pl.

***

Wakacje z modernizmem
12 i 189 sierpnia o godz. 14.00 odbędą się kolejne z cyklu bezpłatnych spacerów Gdyńskiego Szlaku Modernizmu trasami obejmującymi głównie obszar Śródmieścia Gdyni oraz Wzgórza Świętego Maksymiliana. Spacery prowadzą doświadczeni, certyfikowani przewodnicy Gdyńskiego Szlaku Modernizmu. Uczestnicy spacerów otrzymają darmowe mapki tras oraz Archi Quiz edukacyjny do wypełnienia w czasie spacerów, w tym z sekcją poświęconą „detalom” gdyńskiej architektury. Wypełnienie co najmniej dwóch różnych quizów będzie premiowane pamiątką Gdyńskiego Szlaku Modernizmu.
Spacery odbywają się w każdą sobotę wakacji o tej samej porze, startując z Gdynia InfoBox (ul. Świętojańska 30). Więcej informacji: www.modernizmgdyni.pl oraz www.facebook.com/modernizmgdyni.

***

W wakacje Centrum Joga i Pilates zaprasza na wspólną praktykę jogi i pilatesu w soboty do 26.08 w godz. 8.30-9.30, na plażę przy Polance Redłowskiej. Zajęcia są bezpłatne. Prowadzić je będą Małgorzata Stanisławska (joga) i Beata Oganowska (pilates). Bliższe informacje na stronie: www.jogapilates.pl.

***

Przystań Książki
Mobilna czytelnia, bibliorower i akcja bookcrossingowa czeka na tych, którzy odwiedzą Plażę Miejską w sezonie letnim.
Jest to kolejna edycja wydarzenia, które cieszy się dużą popularnością wśród turystów i mieszkańców Gdyni. W tym roku oprócz leżaków, cienia pod parasolami i wakacyjnych książek na plaży spotkacie wolontariuszy z zagranicy.

Syuzanna, Fran, Gaia, Ia, Manuela i Ana – młode osoby z różnych zakątków Europy, które w gdyńskich bibliotekach prowadzą zajęcia kulturalne.

Punkt bilbioteczny zlokalizowany będzie nieopodal stanowiska ratowników wodnych, restauracji Del Mar i placu zabaw, tuż przy wejściu do Mariny Gdynia.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.