Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1286 (1086) 2017-08-11 - 2017-08-24

Wakacyjne aktywności w Muzeum Emigracji

Muzeum Emigracji w Gdyni (ul Polska 1) zaprasza:
- 19 sierpnia, godz. 16.00 na spotkanie z autorką książki „Wniebowzięte. Prawdziwe życie stewardes w PRL-u”, Anną Sulińską.
Nieznane życie stewardes - młode i piękne. Znają języki obce. Wyjeżdżają na Zachód. Kupują modne ubrania, zarabiają w dolarach. Chodzą na rauty w ambasadach. Totalna wolność – to daje w PRL-u zawód stewardesy. To wszystko prawda, ale tylko częściowa. Jak naprawdę wyglądało życie stewardes opowie Anna Sulińska.
Wstęp wolny,

- 20 sierpnia w godz. 16.00–18.00 na spotkanie z wybitnym reżyserem i emigrantem Marianem Marzyńskim.
Marian Marzyński w latach 60. należał do najpopularniejszych ludzi w Polsce, jako gospodarz emitowanych na żywo programów telewizyjnych (m.in. „Turniej miast”). Od 1969 roku żyje na emigracji. Uczył amerykańskich studentów, kręcił z sukcesem filmy dokumentalne.

Jest autorem głośnych filmów poświęconych tematyce Holocaustu („Sztetl”). W trakcie spotkania odbędzie się emisja filmów Gościa poświęconych M/S Batory i polskim emigrantom oraz prezentacja autobiografii „Kino - Ja.”
Wstęp wolny.