1287 (1087) 2017-08-25 - 2017-08-31

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
28 sierpnia (poniedziałek) Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) oraz Fundacja „Kreska” im. Janusza Christy zapraszają wszystkich chętnych na obchody Światowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów. W programie między innymi: warsztaty mangi, spotkanie autorskie z Pawłem Jarońskim, audycja komiksowa, sklepik z gadżetami, megapuzzle z Kajkiem i Kokoszem, konkursy i inne atrakcje.
Szczegółowy program można znaleźć na stronie bibliotekagdynia.pl – start o godz. 15.00.
Biblioteka Gdynia zaprasza dzieci powyżej 7. roku życia na zajęcia językowe z wolontariuszami EVS. Podczas spotkań nauka połączona jest z zabawą, dzięki czemu uczestnicy szybko zdobywają umiejętności językowe. Zajęcia odbywają się o godz. 15.00 w trzech placówkach: poniedziałki w Bibliotece Oksywie (ul. Podchorążych 10 A), wtorki w Bibliotece Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) i czwartki w Bibliotece Chylonia (ul. Op. Hackiego 33).
7 września (czwartek) o godz. 17.00 Biblioteka Grabówek (ul. Morska 113) zaprasza na spotkanie z Anną Sakowicz, autorką m.in. „Złodziejki marzeń”, „Szeptów dzieciństwa” oraz czytanej niedawno w Radiu Gdańsk książki „Niedomówienia”.
Biblioteka Chylonia „pod Żabką” (ul. Kartuska 20 B) zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na wakacyjne zajęcia. W programie: głośne czytanie, zajęcia plastyczne, manualne, ruchowe, językowe, gry planszowe, towarzyskie i wiele innych atrakcji. W sierpniu spotkania odbywają się pod hasłem „Wierszowany sierpień”. Początek zajęć w poniedziałki, wtorki, środy i piątki o godz. 14.00, w czwartki – o godz. 13.30.
Przez całe wakacje od godz. 13.00 Biblioteka Oksywie (ul. Podchorążych 10 A) zaprasza dzieci powyżej 7. roku życia na wspólne granie: w poniedziałki zapraszamy na rozgrywki na PlayStation. We wtorki trochę ruchu nie zaszkodzi. Bibliotekarze zapraszają do gry w gumę, wygibajtusa itp. W czwartki odbywają się spotkania z grami planszowymi: strategicznymi, ekonomicznymi, edukacyjnymi, przygodowo-fantastycznymi i nie tylko. W piątki można trenować szare komórki, układając puzzle.
Przez cały sierpień od poniedziałku do piątku o godz. 12.00 Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne planszogranie. Na chętnych będą czekać gry logiczne, przygodowe, strategiczne, towarzyskie, zręcznościowe – a wraz z nimi mnóstwo dobrej zabawy.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.