1287 (1087) 2017-08-25 - 2017-08-31

Po raz 10. Gdynię rozświetlą rowerowe lampki

24.08.2017 r.

W przedostatnią sobotę wakacji, 26 sierpnia odbędzie się dziesiąty Nocny Przejazd Rowerowy. Każdy, kto chce w letnią, sierpniową noc podziwiać śpiącą Gdynię z perspektywy rowerowego siodełka, jest mile widziany. Wystarczy rower, działające lampki i chęci.

Aż chciałoby się zaśpiewać: „Właśnie tak - tak wygląda moje miasto nocą”. A jak? Przekonają się uczestnicy dziesiątego Nocnego Przejazdu Rowerowego, który 26 sierpnia o godz.20.30 ruszy ze Skweru Kościuszki. Z okazji okrągłej edycji organizatorzy zaplanowali trasę przez miejsca najbardziej kojarzące się z Gdynią, czyli tereny portowe.
 
Przebieg trasy: al.Topolowa, Skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, Skwer Kościuszki, al. Jerzego Waszyngtona, ul. Świętego Piotra, ul. Tadeusza Wendy, ul. Bernarda Chrzanowskiego Rondo Karlskrona (trzeci zjazd w ul. Polską), ul. Polska, ul. Janka Wiśniewskiego, Estakada Eugeniusza Kwiatkowskiego, ul. płk. Stanisława Dąbka, ul. Arciszewskich, Rondo Bitwy pod Oliwą (pierwszy zjazd w ul.Śmidowicza), ul. Unruga, ul. Kwiatkowskiego, ul. Morska, Droga Gdyńska, al. Zwycięstwa, ul. Świętojańska, skwer Plymouth, al. Piłsudskiego, bulwar Feliksa Nowowiejskiego, al. Topolowa.

Uczestnicy przejazdu podróżować będą ulicami i ścieżkami rowerowymi, gdzie w wielu miejscach jedynym źródłem światła będą światełka rowerów. Bardzo ważne jest więc, aby były one sprawne, zarówno przednie, jak i tylne.

- Apelujemy o rozwagę i zwrócenie szczególnej uwagi na bezpieczeństwo zarówno swoje i jak pozostałych. Jako organizatorzy będziemy otwierali i zamykali kolumnę podróżujących - prosimy o stosowanie się do próśb i zaleceń organizatorów - mówi Jakub Ubych ze stowarzyszenia In Gremio - organizatora przejazdu.

Godzina zakończenia imprezy zależeć będzie od wielu czynników, w tym pogody, ilości uczestników, a także ich kondycji i chęci. Organizatorzy przewidują jednak, że przejazd zakończy się jeszcze przed północą. Liczą też na sporą frekwencję rowerowych pasjonatów..
 
Uwaga! W czasie trwania imprezy wystąpią zmiany organizacji ruchu na trasie przejazdu. Niektóre ulice mogą chwilowo zostać wyłączone z ruchu. Prosimy o ostrożność i stosowanie się do poleceń osób kierujących ruchem oraz służb zabezpieczających zgromadzenie.
Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku.

fot.facebook.com/ingremio
  • X Nocny Przejazd Rowerowy 2017 - plakat