1289 (1089) 2017-09-08 - 2017-09-14

Czas na filmowe święto

Rozpoczęło się odliczanie do wielkiego święta dziesiątej muzy. 18 września rusza 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych.
Tegoroczny festiwal to przede wszystkim bogaty repertuar, ale również wiele wydarzeń towarzyszących, na których nie może zabraknąć żadnego amatora filmów.
W tym roku do konkursu głównego zakwalifikowało się 17 filmów, do Konkursu Inne Spojrzenie 8, a najdłuższa lista z 26 pozycjami należy do wybranych filmów krótkometrażowych.
Przypominamy także, że można kupować karnety na pokazy filmowe. Przy dobrze zaplanowanym harmonogramie będziemy mogli zobaczyć aż 30 produkcji.
Więcej informacji znajduje się na stronie www.festiwalgdynia.pl.Ruszyła sprzedaż karnetów na 42. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Dzięki biletowemu pakietowi będzie można obejrzeć nawet 30 festiwalowych filmów. Karnet normalny kosztuje 200 złotych, a ulgowy – 150 złotych. Każdy karnet jest zaprogramowany na 34 punkty, przy czym 1 punkt odpowiada 1 pokazowi filmowemu, a 4 dodatkowe punkty przewidują kinową nieobecność i nieodwołaną rezerwację.
Karnet ulgowy mogą kupić uczniowie i studenci do 26. roku życia, a także osoby powyżej 60. roku życia. Bilety będą dostępne do 20 września albo do momentu wyczerpania puli, natomiast od 16 września, oprócz sprzedaży online, karnety kupimy w kasach festiwalowych na parterze Centrum Waterfront.
Właściciele karnetów będą mogli uczestniczyć w pokazach filmowych odbywających się w Multikinie w Gdyni, Gdyńskim Centrum Filmowym oraz na Scenie Nowej w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Ruszyła też sprzedaż biletów na pojedyncze festiwalowe seanse – w cenie 19/15/11 złotych (normalny/ulgowy/grupowy).
Oprócz tego w ramach bezpłatnego kina plenerowego będzie można zobaczyć trzy komedie Stanisława Barei w kinie plenerowym 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Pokazy odbywać się będą od wtorku 19 do czwartku 21 września na placu Grunwaldzkim.
Więcej informacji na temat 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni znajduje się na stronie internetowej: http://www.festiwalgdynia.pl.
O zmianach w organizacji ruchu tutaj.

ikona