Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1289 (1089) 2017-09-08 - 2017-09-14

Festyn „Jesteśmy Razem”

Fundacja Szansa dla Niewidomych zaprasza 9 września na wydarzenie pod hasłem „Jesteśmy Razem!”, które odbędzie się w audytorium Muzeum Marynarki Wojennej oraz w parku Rady Europy.
W ramach części konferencyjnej od godz. 11.00 przedstawione zostaną najbardziej zasłużone osoby i instytucje działające w województwie pomorskim nominowane do nagrody IDOL, co roku przyznawanej przez fundację.
O sporcie osób niewidomych opowie gość z pomorskiego oddziału Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomych. Placówka co roku organizuje olimpiadę dla osób z dysfunkcją wzroku i słuchu.
Spotkanie merytoryczne zwieńczy o godz. 14.00 pokaz filmu (z audiodeskrypcją) nagrodzonego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni o problemie utraty wzroku i radzenia sobie z nim pod tytułem „Imagine”.
Po części konferencyjnej w parku Rady Europy w godz. 16.00-20.00 odbędą się liczne atrakcje towarzyszące. Zaprezentowane zostaną dyscypliny sportowe dla osób niewidomych, a jako gwiazda wieczoru wystąpi zespół Mietek Blues Band.
Zarówno gala, jak i projekcja filmowa i atrakcje związane z festynem są otwarte dla mieszkańców. Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu miasta, Muzeum Marynarki Wojennej i PFRON.

ikona