1289 (1089) 2017-09-08 - 2017-09-14

Zmiany w bibliotece na Działkach Leśnych

Czytelnicy z Działek Leśnych wreszcie doczekali się otwarcia wyremontowanej filii nr 16 przy ulicy Warszawskiej 3. Zmianom uległo nie tylko wnętrze, wzbogacono też zbiory i poprawiono ich dostępność. Zakres prac remontowych objął wymianę podłóg, oświetlenia, elektryki i infrastruktury teleinformatycznej oraz naprawę ścian. Biblioteka wyposażona została w nowe meble, sprzęt informatyczny i dostęp do internetu bezprzewodowego. Nowością jest również przestrzeń dla najmłodszych.
Miejsce dla najmłodszych powstało także z myślą o dorosłych – mówi Natalia Gromow. – Kącik dziecięcy usytuowany został tuż przy części czytelnianiej. Kiedy opiekunowie będą wybierać lekturę lub korzystać z prasy, dzieci będą mogły bawić się w dostosowanym do ich potrzeb miejscu i przeglądać książki. To świetny sposób na spędzanie czasu, kiedy aura zniechęca do spacerów.
Renowacja dotyczyła również księgozbioru. Biblioteka na starcie oferuje prawie 10 tysięcy książek i oraz kolekcję ponad 100 audiobooków, które sukcesywnie będzie uzupełniać o nowości i pozycje zaproponowane przez czytelników.
Od początku 2018 roku w zbiorach placówki pojawią się także gry planszowe. Już teraz można korzystać z 20000 ebooków z platformy Legimi.
Księgozbiór ma być budowany zgodnie z życzeniami czytelników, dlatego zachęcamy do dzielenia się swoimi sugestiami, nie tylko przekazując je bibliotekarzowi, ale także poprzez moduł na naszej stronie: http://bibliotekagdynia.pl/zaproponuj-zakup-ksiazki – mówi Dariusz Rybacki, kierownik Działu Komunikacji Zewnętrznej Biblioteki Gdynia.
Nowa aranżacja przestrzeni umożliwi także działania, na które do tej pory nie było miejsca.
Chciałabym, żeby biblioteka na Warszawskiej stała się prawdziwym centrum społeczności lokalnej – mówi Dorota Gawin, kierownik filii nr 16.
Oprócz spotkań literackich i działań związanych z promocją czytelnictwa i Dyskusyjnym Klubem Książki, w ofercie biblioteki znajdą się spotkania poświęcone historii dzielnicy, zajęcia dla dzieci, kursy komputerowe dla seniorów Już teraz zapraszam do współpracy wszystkie organizacje działające na terenie Działek Leśnych oraz mieszkańców dzielnicy do tworzenia wspólnego harmonogramu działań. Zapewniam, że nie zmieni się jedno – miła i profesjonalna obsługa wszystkich odwiedzających naszą bibliotekę – dodaje.
O zmianach najlepiej przekonać się samemu na Warszawskiej 3.