1290 (1090) 2017-09-15 - 2017-09-21

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu po gdyńsku

W dniach 16-22 września obchodzić będziemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Aby zachęcać mieszkańców do myślenia o bardziej ekologicznych metodach przemieszczania się, 17 września Gdynia zaprasza na niedzielny, edukacyjny festyn.
W ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu obchodzony jest Europejski Dzień bez Samochodu oraz Europejski Dzień Trolejbusowy, świętowany od 2010 r. Z tej okazji Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej wraz z Zarządem Dróg i Zieleni w Gdyni organizują festyn. Odbędzie się on 17 września na alei Jana Pawła II w godz. 11.00-15.00.
W tym czasie będzie można wziąć udział w grze miejskiej poświęconej komunikacji miejskiej oraz w wielu kreatywnych aktywnościach: uszyć sobie „nerkę” z pracownią torebek Mana Mana, udekorować worek-plecak z pracownią krawiecką Lilki Szpilki czy własnoręcznie zrobić sobie rowerową biżuterię ze Stowarzyszeniem Rowerowa Gdynia.
Festyn będzie także okazją do zapoznania się z ciekawymi pojazdami. Na miejscu będzie można obejrzeć rower towarowy Tczewskich Kurierów Rowerowych, najstarszy i najnowszy gdyński trolejbus i samochód trolejbusowego pogotowia sieciowego.
Najmłodsi będą mogli zmierzyć się ponadto na rowerowym torze przeszkód sędziowanym przez Policję. W trakcie festynu rozdane zostaną również nagrody za udział w konkursie „Do pracy jadę rowerem”.
Dodatkowo 16 września w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu ZKM Gdynia wraz z PKM Gdynia, PKT Gdynia i GAiT uruchomią trzy bezpłatne linie autobusowe: 101, 201 i 301.
Więcej na www.gdynia.pl i www.zkmgdynia.pl.