Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

Uwaga! Od soboty 24 października cała Polska staje się strefą czerwoną, będą również obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. W przestrzeni publicznej zasłoń usta i nos.

1290 (1090) 2017-09-15 - 2017-09-21

Gdyńskie szkoły kształcą specjalistów

11.09.2017 r.

Gwarantowane zatrudnienie w firmie o międzynarodowej sławie, praktyki u przyszłego pracodawcy, zdobywanie wiedzy z dziedziny ekonomii i biznesu czy wreszcie dodatkowe lekcje niemieckiego – to wszystko czeka na uczniów Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni. 11 września zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy firmą Thyssenkrupp, Zespołem Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i miastem. Celem umowy jest zapewnienie jak najszerszych możliwości rozwoju uczniów i przygotowanie ich do wkroczenie na rynek pracy.

Niemiecki koncert Thyssenkrupp to jeden z największych producentów stali na świecie. Na mocy podpisanego dziś porozumienia gdański oddział firmy – Thyssenkrupp Group Services – zaprosi uczniów na praktyki zawodowe w swojej siedzibie. W ich trakcie zdobytą w szkole wiedzę teoretyczną poszerzą o praktykę – nauczą się obsługiwać system SAP i przyjrzą się z bliska działaniu biznesu o strukturze charakterystycznej dla Centrów Usług Wspólnych. Uczniowie zostaną przygotowani do pracy zawodowej, a przy okazji pogłebią znajomość języka niemieckiego. Po zakończeniu praktyk i nauki w szkole, firma Thyssenkrupp gwarantuje zatrudnienie absolwentów na poziomie minimum 50% uczestników programu.

– Konsekwentnie rozwijamy i stawiamy na szkolnictwo zawodowe i jego wysoką jakość. Staramy się, aby nauka w gdyńskich szkołach odpowiadała bezpośrednio na potrzeby rynku pracy. By nasi absolwenci byli poszukiwanymi specjalistami, a pracodawcy szukali pracowników właśnie u nas. Stąd też nasza bliska współpraca z trójmiejskimi firmami – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni.

Porozumienie jest wynikiem rozmów prowadzonych między Thyssenkrupp Group Services, Gminą Miasta Gdyni i Zespołem Szkół Administracyjno-Ekonomicznych, a także innymi podmiotami od maja 2017 roku. Ich przedmiotem było aktywne włączenie pracodawców w kształcenie zawodowe, a także odpowiedź na zapotrzebowanie branży finansowo-biznesowej na wysoko wykwalifikowanych pracowników.

W podpisaniu porozumienia wzięli udział Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni, Kinga Dekowska-Samsel, dyrektor personalna w Thyssenkrupp Group Services oraz Anna Marlewska, dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych.

Dzisiejsze porozumienie nie jest pierwszym, jakie miasto podpisało w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych przyszłych absolwentów gdyńskich szkół. Niedawno zawarte zostały umowy między Zespołem Szkół Ekonomiczno-Transportowych i Zespołem Szkół Chłodniczych i Ekonomicznych z PKP Intercity, a wcześniej także m.in. z firmami stoczniowymi, produkującymi samochody ciężarowe czy budującymi drogi.