1290 (1090) 2017-09-15 - 2017-09-21

Nadchodzi czas „Wiedźmina” w Teatrze Muzycznym

Pierwszy musical oparty na prozie Andrzeja Sapkowskiego powstał na deskach Teatru Muzycznego. Trwają przygotowania do premiery „Wiedźmina”. Musical reżyseruje Wojciech Kościelniak. Efekty jego pracy i kilkudziesięcioosobowego zespołu poznamy w piątek 15 września.
Przygotowania do spektaklu trwały ponad pół roku. Ostatecznie w roli Wiedźmina wystąpią Krzysztof Kowalski i gościnnie Modest Ruciński. W postać Ciri wcielą się Maria Błaszkiewicz, Pola Król i Julia Totoszko. W roli Yennefer wystąpi Katarzyna Wojasińska, Calanthe zagra Karolina Trębacz, Pavettę Maja Gadzińska, zaś barda Jaskra naprzemiennie Paweł Czajka i Jakub Badurka. Oprócz aktorów w spektaklu występują tancerze, dzieci oraz artyści Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art. Jak podkreśla reżyser Wojciech Kościelniak, praca z tak dużym zespołem jest bardzo wymagająca.
Spektakl powstaje na bazie kilku zbiorów opowiadań, m.in.: „Ostatnie życzenie” i „Miecz przeznaczenia”.
Głównym bohaterem musicalu jest Geralt z Rivii, wiedźmin, mutant, który za pomocą magii i nadludzkich umiejętności broni ludzi przed potworami nie stroniąc przy tym od zapłaty. Często działa pod wpływem emocji, sprzyja słabszym, poświęca się dla innych. Poza trudnościami, jakie napotyka na swojej drodze, wiążąc się z czarodziejką Yennefer, Geralt bierze również udział w wielu niesamowitych przygodach. Chcąc chronić zarówno siebie, jak i swoich przyjaciół, Wiedźmin stara się zachować neutralność w szalejącym świecie.
Bilety na musical „Wiedźmin” dostępne są już tylko na drugą cześć sezonu, czyli od lutego.
Spektakle można będzie zobaczyć od 21 do 25 lutego, w marcu od 1 do 4 i od 10 do 13 maja. Cena biletów to od 70 do 110 zł (normalne) i od 50 do 70 zł (ulgowe) poza weekendem oraz od 80 do 120 zł (normalne) i od 60 do 100 zł (ulgowe) w weekendy.
Informacje o biletach www.muzyczny.org