1291 (1091) 2017-09-22 - 2017-09-28

Dzieje się w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wydarzenia organizowane w filiach w całym mieście.
Biblioteka Chylonia (ul. Op. Hackiego 33) zaprasza dzieci w wieku wczesnoszkolnym 25 września o godz. 11.00 na spotkanie językowo-logopedyczne z Agnieszką Frączek „O fascynacji językiem”. Autorka książek „Jeśli Bocian nie przyleci”, „Śmiechu warte” czy „Zbaranieć można” opowie, jak pisząc, bawi się językiem i odkryje przed czytelnikami źródła inspiracji. Uczestnicy dowiedzą się, jaka jest różnica między wierszem a prozą, czym jest rym i rytm, wspólnie z autorką ułożą też krótkie, zabawne wiersze.
28 września o godz. 17.00 Biblioteka Wzgórze (ul. Bpa Dominika 3) zaprasza na spotkanie autorskie z gdyńską pisarką i przewodniczką turystyczną Aleksandrą Tarkowską, która opowie o historii i ciekawostkach dotyczących Trójmiasta. Spotkanie organizowane jest przez Dyskusyjny Klub Książki.
Biblioteka Dąbrowa (ul. Nagietkowa 73) zachęca młodzież w wieku powyżej 13 lat do udziału w konkursie plastycznym „Smocza plejada”. Na prace konkursowe, przedstawiające smoka występującego w ulubionej książce, filmie, serialu, komiksie czy grze organizatorzy czekają do 3 listopada. Szczegóły konkursu i regulamin dostępne na stronie bibliotekagdynia.pl.
Więcej na www.bibliotekagdynia.pl.