1291 (1091) 2017-09-22 - 2017-09-28

Gdyńskie przedszkola czekają na dzieci

21.09.2017 r.

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców i ich pociech. W gdyńskich placówkach oświatowych, przedszkolach i szkołach podstawowych na dzieci w wieku przedszkolnym czekają jeszcze wolne miejsca. Rekrutacja nadal trwa.

– Wolnych miejsc w przedszkolach publicznych jest całkiem sporo, ponieważ aż 81. Są to najnowsze dane. Wśród nich są dwa nowe przedszkola, które będą uruchamiane w listopadzie: przedszkole nr 56 przy ul. Chylońskiej 237 oraz przedszkole nr 57 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 4 przy ul. Chwaszczyńskiej 26. Od stycznia 2018 roku rusza także duża placówka na Wiczlinie przy ul. Wiesławy Kwiatkowskiej 23, do której rekrutacja niestety została już zakończona – mówi Jadwiga Wachulik z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni.
 
75 wolnych miejsc natomiast oferuje publiczne przedszkole katolickie przy parafii Najświętszej Marii Panny. Ponadto w 21 oddziałach przedszkolnych szkół podstawowych do dyspozycji maluchów jest jeszcze 220 miejsc. Skorzystać z nich mogą dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Szczegółowy wykaz wszystkich placówek dostępny jest tutaj.
 
Wnioski o przyjęcie do przedszkoli dostępne są na stronie internetowej: www.gdynia.pl/rekrutacja lub w każdej z placówek dysponującej wolnymi miejscami i w Wydziale Edukacji UM Gdyni.

Przypomnijmy, że rodzice nie ponoszą żadnych kosztów opieki nad dziećmi podczas pięciu godzin podstawy programowej wychowania przedszkolnego. Za każdą kolejną godzinę pobytu koszt wynosi 1 zł. Rodzic ponosi również koszty wyżywienia, który skalkulowany jest w każdym przedszkolu oddzielnie i wynosi średnio ok. 6 zł za dzień.