Historyczny Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu. Historyczny Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1291 (1091) 2017-09-22 - 2017-09-28

Pokaż w swoim obiektywie dzielnice przed rewitalizacją i wygraj konkurs

Jak na co dzień wygląda życie na Oksywiu lub Meksyku? Jakie ludzkie historie są związane z tymi i innymi rewitalizowanymi dzielnicami Gdyni? Aby je opowiedzieć w konkursie „Duch – Zmiany – Miejsca” wystarczy aparat, kamera lub telefon komórkowy.
Inspiracją dla konkursu stał się program odnowy gdyńskich dzielnic. – Chcemy pokazać zwykłe i niezwykłe miejsca oraz ludzi z rewitalizowanych obszarów. Jest tam wiele opowieści wartych zachowania i przekazania dalej. – mówi Aleksandra Markowska, dyrektor Laboratorium Innowacji Społecznych. – Zależy nam na pokazaniu ducha tych rejonów i zmian, które się tam dokonują. Dotyczą one zarówno miejsc, jak i samych mieszkańców.
„Duch – zmiany – miejsca” jest konkursem fotograficznym i filmowym na jak najciekawsze pokazanie i uchwycenie atmosfery terenów rewitalizowanych: Babich Dołów, Oksywia, osiedla Meksyk oraz okolic ulic Zamenhofa i Opata Hackiego w Chyloni, Pekinu w Leszczynkach, a także zachodniej części Witomina-Radiostacji. Konkurs organizują Laboratorium Innowacji Społecznych w partnerstwie z Gdyńską Szkołą Filmową i kwartalnikiem artystycznym „Bliza”.
Aby wziąć w nim udział, nie trzeba być profesjonalnym fotografem czy operatorem. – Można wyjść z aparatem fotograficznym i zrobić od jednego do trzech zdjęć. Można też nagrać film o długości do 15 minut. – zachęca Adam Kamiński, pomysłodawca i koordynator konkursu z Gdyńskiej Szkoły Filmowej i „Blizy”..
Nadesłane prace będą oceniane w kategoriach: „film” oraz „fotografie”. W każdej z nich przyznana zostanie nagroda główna (2000 zł) oraz wyróżnienia (1000 zł). Nagrodzone filmy zostaną wyświetlone na wielkim ekranie, a zdjęcia zaprezentowane na wystawie w przestrzeni GCF. W kwartalniku artystycznym „Bliza” ukaże się także specjalna wkładka poświęcona konkursowi.
Zgłoszenia na konkurs należy przesyłać do Gdyńskiej Szkoły Filmowej (pl. Grunwaldzki 2) do 30 września.
Szczegóły oraz regulamin konkursu można znaleźć na www.gdynia.pl.