1293 (1093) 2017-10-06 - 2017-10-12

Poczuj w Gdyni Kanadę

05.10.2017 r.

Block parties to spotkania w ulicznym klimacie, pełne dobrej muzyki, spotkań z artystami, sztuką i jedzeniem. Stały się one szczególnie popularne w latach 80. i do dziś towarzyszą festiwalom sztuki ulicznej w Kanadzie. Teraz atmosferę imprez rodem z kraju klonowego liścia będzie można poczuć bez potrzeby podróży za ocean, bowiem 7 i 8 października w Muzeum Emigracji odbędzie się Kanada Block Party.

Warsztaty, przestrzenna interwencja artystyczna, jazzowy jazgot z Montrealu, koncert SEMEE i kanadyjskie kino. To wszystko czeka na uczestników Kanada Block Party.
 
- Kanada Block Party to dwudniowa impreza pełna atrakcji. Będzie można zobaczyć m.in. improwizacje taneczne, czy wziąć udział w warsztatach wykonywania ozdób i biżuterii inspirowanej przyrodą Kanady. Ale żeby było ciekawiej korzystać będziemy z drukarki 3D i innych nowości technologicznych. Wyświetlimy 2 kanadyjskie filmy i zaprosimy na spotkanie z twórcą filmu „Czerwona Kanapa” Elżbietą Kinowską - projektu wspieranego przez Ministerstwo Kanady. Natomiast na koniec imprezy odbędzie się koncert Seeme, czyli Kasi Makowieckiej – mówi Joanna Majchrzak z działu programowego Muzeum Emigracji w Gdyni.
 
Impreza odbywać się będzie 7 i 8 października w godz.10.00-18.00. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny. Więcej informacji oraz szczegółowy program na stronie Muzeum Emigracji.
 
Kanada Block Party to wydarzenie towarzyszące wystawie kanadyjskiej, która można zobaczyć w Muzeum Emigracji od 1 lipca. Wystawa dotyczy 150 lat historii Polaków w Kanadzie i będzie wystawiana do 15 grudnia.