Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.  Enea IRONMAN Gdynia już 8 sierpnia! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
1293 (1093) 2017-10-06 - 2017-10-12

Pół tysiąca nowych drzew w Gdyni

Dobre wieści z Biura Ogrodnika Miasta. Jeszcze w tym roku w Gdyni nasadzonych zostanie ok. 500 drzew oraz 10 000 różnego rodzaju krzewów.
Nową zieleń zobaczymy wzdłuż ulic, na skwerach i zieleńcach – w różnych lokalizacjach. Pojawią się między innymi w takich dzielnicach, jak: Oksywie, Pogórze, Chylonia, Pustki Cisowskie, Demptowo, Grabówek, Orłowo, Wielki Kack, Karwiny, Witomino, Chwarzno-Wiczlino, Dąbrowa, Redłowo i Kamienna Góra.
Jak tłumaczy Hanna Niedźwiecka-Pasternak z Biura Ogrodnika Miasta:
Drzewa, które będziemy nasadzać jesienią, to wyselekcjonowany, wyrównany, dobrej jakości materiał. Będą to głównie drzewa liściaste, o obwodzie pnia 18-20 cm i wysokości około 5 metrów, a więc duże egzemplarze. Terminy sadzenia drzew liściastych są ściśle określone – wykonuje się je wiosną lub jesienią, w okresie bezlistnym. Dla porównania, wiosną tego roku w mieście posadziliśmy ponad 300 drzew, co łącznie da ponad 800 sztuk nasadzonych w całym roku.
Przybliżony koszt nasadzenia jednego drzewa i jego 3-letnia pielęgnacja to ok. 1000 zł.