1293 (1093) 2017-10-06 - 2017-10-12

Wymiana parkomatów zakończona

Mamy bardzo dobrą wiadomość, dla tych, którzy nie lubią w kieszeni nosić drobniaków. Zakończył się właśnie pierwszy etap modernizacji Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni i wszystkie parkomaty zostały przystosowane do przyjmowania opłat za postój kartami bankowymi. Ale to nie wszystko.
Parkomaty mają też nowe, kolorowe wyświetlacze, dzięki którym komunikaty są czytelniejsze, a obsługa łatwiejsza. Do końca roku Zarząd Dróg i Zieleni zamierza jeszcze przystosować parkomaty do wydawania e-biletów, e-abonamentów i przyjmowania opłat dodatkowych.
Przypomnijmy także, że 6 października wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania w Gdyni uchwalone przez radnych miasta podczas sesji z 30 sierpnia. Dotyczą one obniżenia opłat za parkowanie dla użytkowników samochodów współdzielonych i niskoemisyjnych. Zgodnie z nową uchwałą mniej też zapłacą za parkowanie mieszkańcy SPP oraz niepełnosprawni, którzy zdecydują się wykupić abonament na okres co najmniej 6 miesięcy – będzie to 25 zł/miesiąc . Do tej pory niższa cena obowiązywała tylko przy zakupie abonamentu na cały rok. Od 6 października pojawi się też możliwość zakupu abonamentów na okres 15 dni.
Więcej informacji na stronie www.sppgdynia.pl.