1294 (1094) 2017-10-13 - 2017-10-19

Forum Gospodarki Morskiej już w ten piątek

12.10.2017 r.

Przedsiębiorcy, naukowcy, samorządowcy, przedstawiciele rządu, a także Komisji Europejskiej spotkają się w Gdyni by dyskutować o branży morskiej. 13 października odbędzie się kolejna edycja Forum Gospodarki Morskiej.

Inwestycje w polskie porty, nacisk na innowacyjność w przemyśle stoczniowym oraz kwestie legislacyjne związane z ustawą stoczniową i statusem marynarzy to tematy przewodnie tegorocznego Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2017.

W dyskusjach toczących się w ramach czterech paneli tematycznych wezmą udział m.in.: Marek Gróbarczyk , Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Dorota Arciszewska-Mielewczyk, przewodnicząca Komisji Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, przedstawiciele polskich portów, a także przedstawiciele instytucji akademickich, w tym prof. zw. dr hab. Andrzej Koźmiński z Akademii Leona Koźmińskiego czy rektor Akademii Morskiej w Szczecinie, dr hab. inż. kpt. ż. w. prof. Wojciech Ślączka. Gośćmi forum będą również Iain Shepherd, przedstawiciel Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa (DG MARE) oraz Natasha Meli Daudet, ambasador Malty.W Gdyni o gospodarce morskiej dyskutować będzie się już po raz siedemnasty: w latach 2001-2014 w ramach Forum Gospodarczego, a od roku 2015 podczas Forum Gospodarki Morskiej. Wydarzenie jest postrzegane jako najważniejsze forum branży morskiej w kraju, budujące z powodzeniem dobre relacje i odpowiadające na potrzeby sektora. Forum Gospodarki Morskiej Gdynia powstaje w ścisłej współpracy ze środowiskiem morskim, biznesem oraz instytucjami akademickimi. Stanowi to gwarancję, że poruszane zagadnienia odnosić się będą do najbardziej aktualnych kwestii, uwzględniając kluczowe zjawiska mające wpływ na gospodarkę światową i kierunki rozwoju gospodarki polskiej.
O randze imprezy i szczegółach dotyczących programu forum mówiła w poniedziałek podczas konferencji prasowej wiceprezydent Katarzyna Gruszecka - Spychała.Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa przedstawiająca innowacyjny dorobek polskich firm działających w branży, a także wizyty studyjne młodzieży gimnazjalnej w przedsiębiorstwach branży morskiej. Mają one dać młodym ludziom impuls do związania swojej przyszłości zawodowej z tym sektorem.

 

Forum Gospodarki Morskiej odbędzie się w piątek, 13 października w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia (al. Zwycięstwa 96/98).
Udział w Forum jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji na stronie www.forum.gdynia.pl lub poprzez aplikację Forum Gospodarki Morskiej Gdynia.

Więcej informacji i szczegółowy program: www.forum.gdynia.pl

wideo: Patryk Zaputowicz, Marta Jaszczerska