1298 (1098) 2017-11-10 - 2017-11-16

Aktywnie na cześć Niepodległej – największa żywa flaga znów w Gdyni

O tym, że Święto Niepodległości świętujemy w Polsce 11 listopada, wie każdy. Ciekawostką może być natomiast fakt, że wielu mieszkańców Pomorza spędzi ten dzień w… stroju sportowym. Gdyński Bieg Niepodległości to już tradycja, którą co roku współtworzą tysiące biegaczy.
Nie inaczej będzie w tym roku. To ostatni dzwonek, by zapisać się do wydarzenia zamykającego PKO Grand Prix Gdyni – największy cykl biegów uliczny w kraju.
Trasa ostatniego biegu w ramach PKO Grand Prix Gdyni 2017 prowadzić będzie szlakiem doskonale znanym z poprzednich edycji. Jako pierwsi, o godz. 9.00, wystartują nordic walkerzy. Po zakończeniu ich zmagań odbędą się biegi młodzieżowe i Bieg Malucha. O godz. 15.00 rozpocznie się bieg główny na dystansie 10 km.
Od 2015 roku, dzięki białym i czerwonym koszulkom, które znajdują się w pakiecie startowym uczestników imprezy, gdyńscy biegacze tworzą największą żywą flagę narodową w północnej Polsce. Podobnie będzie i w tym roku.
Ponadto uczestnicy, którzy ukończą co najmniej trzy z czterech biegów PKO Grand Prix Gdyni 2017 i wykonają zadanie konkursowe, wezmą udział w zabawie, w której do wygrania będzie samochód osobowy marki Opel Adam.
Szczegółowy program wydarzeń 11 listopada:
– godz. 9.00 – start Marszu Niepodległości – Nordic Walking w kategoriach Open
– godz. 9.45 – start Młodzieżowych Marszy Niepodległości – Nordic Walking
– godz. 10.30 – ceremonia dekoracji Nordic Walking
– godz. 11.00 – start Biegu Niepodległości w kategoriach Starszaków
– godz. 11.45 – start Biegu Niepodległości w kategoriach Młodzików
– godz. 12.30 – start Biegu Niepodległości w kategoriach Juniorów
– godz. 13.00 – ceremonia dekoracji Biegów Młodzieżowych
– godz. 13.30 – start Biegu Malucha
– godz. 15.00 – start Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim
– godz. godz. 17.00 – ceremonia dekoracji Biegu Niepodległości z PKO Bankiem Polskim oraz PKO Grand Prix Gdyni.
Więcej na www.gdyniasport.pl.

Bieg Niepodległości – zmiany w organizacji ruchu
Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że 11 listopada od godz. 14.00 do około godz. 17.30 zostaną wyłączone z ruchu następujące ulice: skwer Kościuszki, Waszyngtona, św. Wojciecha, Portowa, plac Kaszubski, Tadeusza Wendy, Jana z Kolna, Janka Wiśniewskiego (jezdnia w kierunku do ul. Polskiej), Polska (jezdnia w kierunku do skrzyżowania z ulicą Bernarda Chrzanowskiego), Chrzanowskiego, św. Piotra, Świętojańska (od skweru Kościuszki do al. Marsz. Piłsudskiego), al. Marsz. Piłsudskiego.
Ruch na poszczególnych ulicach będzie sukcesywnie przywracany po opuszczeniu przez uczestników poszczególnych odcinków trasy biegu.
Dodatkowo pomiędzy godz. 6.00-17.30 11 listopada zamknięta dla ruchu będzie al. Jana Pawła II oraz część skweru Kościuszki.
Plac na końcu al. Jana Pawła II (przy Akwarium Gdyńskim Morskiego Instytutu Rybackiego) niedostępny będzie od godz. 8.00 8 listopada do godz. 10.00 12 listopada. Ponadto niedostępny będzie także rejon parkingu na bulwarze Nadmorskim im. F. Nowowiejskiego od godz. 16.00 10 listopada do godz. 17.30 11 listopada.
Szczegóły na temat zmian w trasach oraz rozkładach jazdy ZKM Gdynia dostępna jest na stronie www.zkmgdynia.pl.