1298 (1098) 2017-11-10 - 2017-11-16

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza 10 listopada godz. 18.00 na efekt projektu Gdynia ReAktywacja: „W dzień końca świata”. Tekst: Salcia Hałas, reż. Ewa Ignaczak. Dramat, który nie ma końca. W mrocznych zaułkach Pekinu zaludnionego przez dzikie koty, członków tajemnych związków, przybyszów z odległych krain, przesiąkniętego zbrodnią miasta, zaczyna pękać ziemia. Jak przygotować się na koniec świata? Gdzie szukać sensu istnienia? Jak wykorzystać pozostały czas?
To ostatnia opowieść o Pekinie, utkana przez Salcię Hałas w ramach projektu Gdynia ReAktywacja. Teatralizacji tekstu podjęła się Ewa Ignaczak. Efekt ich wspólnej pracy będzie można zobaczyć podczas prezentacji premierowej jednoaktówki. Pokaz odbędzie się w Zespole Szkół Chłodniczych i Elektronicznych (ul. Sambora 48).
Wstęp bezpłatny.
13 listopada na najmłodszych i nieco starszych czekają przedstawienia wystawiane w ramach projektu „Teatr Zajechał na Chylonię”.
Jest to projekt ułatwiający i zachęcający mieszkańców osiedla Zamenhofa-Opata Hackiego na Chyloni – rewitalizowanej dzielnicy Gdyni – do aktywnego udziału w bogatej ofercie kulturalnej miasta.
Projekt jest również powrotem do ważnej tradycji teatru, który nie pozostaje w elitarnych kręgach, tylko wychodzi i spotyka się z odbiorcą w jego środowisku, blisko miejsca zamieszkania.
Listopadowe popołudnia z teatrem otworzy 13 listopada o godz. 16.00 „Bajka o Księciu Pipo i jego czerwonym Koniku” wg Pierre’a Gripariego w reż. Ewy Ignaczak.
Obsada: Ida Bocian, Łukasz Dobrowolski, Bartłomiej Sudak.
Na starszych czekają natomiast: „Epitafium dla Władzy” (13 listopada o godz. 18.00) inspirowane myślą „Cesarza” Ryszarda Kapuścińskiego w reż. Ewy Ignaczak, „Pan Kot” i „Dzielnice cudów”.
Ponadto spektaklom dla najmłodszych będzie towarzyszyć miniwarsztat teatralny, który pomoże młodym widzom w interpretacji przedstawienia.
Przedstawienia dla dorosłych połączone będą z dyskusją o teatrze.
19 listopada o godz. 12.00 odbędzie się premierowy spektakl „Abecadło wcale z pieca nie spadło” inspirowane tekstami Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej oraz folklorem kaszubskim, reżyseria: Luba Zarembińska.
Obsada: Tymon Bocian, Agata Mieniuk. Nowy spektakl Luby Zarembińskiej to propozycja teatralnej zabawy i nauki liter polskiego alfabetu poprzez teatr lalek oraz formę przedmiotu. Bilety: 20 zł
Szczegóły i repertuar na www.teatrgdyniaglowna.pl i na fb.