1298 (1098) 2017-11-10 - 2017-11-16

Wymiennikownia zaprasza młodzież i seniorów

Tańczą, śpiewają i grają, ale o ich talentach jeszcze nie słyszała szersza publiczność. „Kultura Podziemi” to projekt Jakuba Sołtysika, uczestnika zajęć w Wymiennikowni – Młodzieżowym Centrum Innowacji Społecznych i Designu. Celem inicjatywy jest wspieranie młodych artystów z Trójmiasta w promocji i docieraniu do nowych odbiorców.
Stąd pomysł na organizację wydarzenia „Kultura Podziemi v1”, które odbędzie się 18 listopada w godz. 17.00-20.00 w Wymiennikowni (ul. Kartuska 20B).
Będzie można posłuchać muzyki oraz m.in. zobaczyć występy taneczne i aktorskie w Na scenie wystąpią: Krzysztof „Siekszy” Plaskaty, Tancerki Be4Art, Nikola Nerc z Michałem Boczoniem, Bartosz Dołotko, zespół Feeria, Michał Olech, a także duet Iga Błahitko i Paulina Szczepkowska.
Wstęp jest bezpłatny. Nie obowiązują zapisy.
***
Zajęcia „Otwórz się na design - graficzna poduszka” odbędą się w poniedziałek, 20 listopada w godzinach 16.30-18.30 w gdyńskiej Bibliotece „Pod Żabką” (filia nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Kartuskiej 20B w Gdyni Chyloni).
Do udziału zaproszeni są chętni w wieku 13-35 lat oraz seniorzy. Zajęcia poprowadzą: Magda Dębna z Wymiennikowni – Młodzieżowego Centrum Innowacji Społecznych i Designu, a także Anna Flores-Janiszewska z Miejskiej Biblioteki Publicznej.
Po warsztatach przewidziana jest wystawa udekorowanych poszewek w Bibliotece „Pod Żabką”. Co więcej, uczestnicy będą mogli zabrać swoje prace do domu. Ponieważ farba do tkanin długo schnie, warto zostawić poszewki w Wymiennikowni do wyschnięcia lub jeszcze przed warsztatami zastanowić się, jak bezpiecznie przewieźć swoją pracę do domu.
Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, a wszystkie materiały dostępne będą w Wymiennikowni – uczestnicy nie muszą więc niczego ze sobą przynosić.
W zajęciach mogą wziąć osoby w wieku 13-35 lat oraz seniorzy, do udziału zaproszonych jest 16 chętnych.
Zapisać się można pod numerem tel. 58 623 39 71 (biblioteka „Pod Żabką”).
Można także wysłać maila z imieniem, nazwiskiem oraz danymi kontaktowymi na adres wymiennikownia@lis.gdynia.pl.