1299 (1099) 2017-11-17 - 2017-11-23

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

W poniedziałek 20 listopada, w rocznicę ratyfikowania międzynarodowej konwencji Praw Dziecka przyjętej przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 listopada 1989 r., z inicjatywy Polski, na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Z tej okazji Gdynia Rodzinna przygotowała wyjątkową kampanię społeczną pt. „Słuchaj i wierz w ich słowa”.

Celem kampanii jest propagowanie i rozpowszechnianie wiedzy o prawach dziecka. Poprosiliśmy dzieci, żeby zdradziły nam swoje, skąd inąd całkiem dojrzałe plany zawodowe. My dorośli czasem im przeszkadzamy kierując się własnymi doświadczeni. Może nie powinniśmy? Zastanówmy się i pamiętajmy, że warto słuchać dzieci i wierzyć w ich słowa. – mówi pomysłodawczyni kampanii Beata Szadziul, pełnomocnik prezydenta ds. rodziny. Do projektu został zaproszony prezydent Wojciech Szczurek i to jego głos pojawia się w spocie: To bardzo ważna kampania społeczna. Dzieci mają pełne prawo czuć się podmiotowo, z pewnością mają nam wiele do powiedzenia. Warto wsłuchiwać się w ich słowa. Często są to ważne drogowskazy, które pomogą nam poprowadzić je tam dokąd chcą dojść – dodaje prezydent.

Skrócony spot kampanii będzie można zobaczyć od 17 do 24 listopada w Gdyńskim Centrum Filmowym przed pokazami filmowymi, na stronie www.gdynia.pl, www.gdyniarodzinna.pl oraz na youtube.com – profil Miasta Gdyni.