1299 (1099) 2017-11-17 - 2017-11-23

Spektakle młodych adeptów aktorstwa

Adepci Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego zgodnie z tradycją najpierw muszą zaprezentować się na scenie, a dopiero potem otrzymają dyplomy i oficjalnie staną się aktorami.
Premiera spektaklu zaplanowana jest na 3 grudnia br. Na Scenie Kameralnej zaprezentują spektakl „Krwawe Gody”. To dramat Federica Garcii Lorki - andaluzyjskiego poety, dramaturga i kompozytora. Jest nazywany „kwintesencją hiszpańskości”. On kocha ją, ona kocha innego, a wszystkiemu przyglądają się krewni i sąsiedzi, którzy nie zawahają się wydobyć broni i przemienić dnia wesela w dzień żałoby. W spektaklu będzie można usłyszeć piosenki w języku hiszpańskim, w aranżacjach trójmiejskiego aktora i kompozytora Artura Guzy. Sztukę wyreżyserował Adam Nalepa.

Kolejna dyplomowa produkcja będzie miała swoją premierę 12 stycznia 2018 roku. Wtedy na scenie będzie można zobaczyć spektakl „Rzuciłem palenie... kocham Cię...”. To koncert piosenki aktorskiej z utworami zespołu Lao Che w reżyserii Grzegorza Wolfa. Natomiast 13 marca 2018 roku, dyplomanci zagrają koncert na Dużej Scenie Teatru Muzycznego w Gdyni. Wtedy też otrzymają dyplomy i oficjalnie staną się aktorami.

Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskiego działa przy Teatrze Muzycznym. Żeby wesprzeć młodych adeptów aktorstwa i pomóc im zebrać pieniądze potrzebne na realizację ich spektakli dyplomowych, należy odwiedzić stronę: http://swagdynia.pl/