Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji. Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji.
1299 (1099) 2017-11-17 - 2017-11-23

Warsztaty w Experymencie

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na:

- weekendowe warsztaty rodzinne, które odbędą się 25 i 26 listopada o godzinie 12.00. Tym razem tematem przewodnim spotkania będzie fotochemia.

Edukatorzy Experymentu w przystępny sposób wytłumaczą m.in. na czym polega zjawisko chemiluminescencji, fluorescencji i fosforescencji. W warsztatach mogą wziąć udział dzieci powyżej 8 lat wraz z rodzicami. Bilety w cenie 12 zł dla wszystkich (dzieci i dorosłych) do kupienia na stronie internetowej bilety.experyment.gdynia.pl. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej experyment.gdynia.pl

- pierwsze spotkanie z cyklu Science Cafe w niedzielę, 26 listopada o godzinie 17.00. Uczestnicy będą mogli spotykać się ze znanymi naukowcami i wspólnie rozmawiać o najnowszych odkryciach i badaniach naukowych. Spotkaniom będą towarzyszyły kreatywne warsztaty prowadzone przez edukatorów Experymentu. Gościem pierwszego, listopadowego spotkania będzie Jerzy Rafalski – znany astronom z Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium - Toruń”, który zabierze gości w kosmiczną podróż po gwiazdach, planetach i meteorach. Efekty dodatkowo wzmocni ekran symulujący rozgwieżdżone niebo. Po spotkaniu z naukowcem odbędą się warsztaty kreatywne, w trakcie których m.in. uczestnicy będą mogli nauczyć się samodzielnej obserwacji nieba.

Bilety w cenie 12 zł (dla posiadaczy Karty Gdynia Senior Plus 10 zł) są do nabycia w kasach oraz na stronie internetowej experyment.gdynia.pl