Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji. Dowództwo Marynarki Wojennej informuje o salutach armatnich, które zostaną oddane z ORP „Błyskawicy” w piątek, 24 czerwca od godz. 9.30 i niedzielę, 26 czerwca od godz. 12:00. Więcej informacji.
1299 (1099) 2017-11-17 - 2017-11-23

Wiadomości turystyczne

Klub Krajoznawców BLIZA OM PTTK w Gdyni zaprasza 18 listopada na XXXV Rajd Turystyczny im. dr. M. Orłowicza z metą w Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” (ul. Marszewska 5).
Zbiórka: Pustki Cisowskie, ul. Wiklinowa, Przystanek ZKM przy SP nr 16 o godz. 10.15. Przejście przez Pustki Cisowskie do trasy turystycznej „Szlak wiewiórki”. Trasa liczy ok. 8 km. W siedzibie Leśnego Ogrodu Botanicznego „Marszewo” odbędzie się spotkanie z leśniczym Nadleśnictwa Gdańsk.
Zakończenie rajdu o godz.13.15. Przewidziany jest poczęstunek (gorąca herbata i ciastka, uczestnicy składają się po 3 zł).
***
Przystanek Wagabudny zaprasza w poniedziałek 20 listopada o godz. 19.30 na opowieść Uli i Piotra Kurpiewskich oraz Łukasza Karkoszka o podróży po Kazachstanie
Kazachstan - dziewiąty pod względem wielkości kraj świata zamieszkuje populacja o ponad połowę mniejsza niż w Polsce. Krajobraz Kazachstanu to przede wszystkim bezludne przestrzenie stepowe, których próżno szukać w Europie. Trójka podróżników opowie o niekonwencjonalnym przemieszczaniu się po wielkim kraju, o pobycie w kilku zapierających dech miejscach (m.in. Kanion Szaryński, Góry Ałtaju Zalijskiego czy brzegi słono-słodkiego jeziora Bałchasz), a także o kontaktach z niezwykle gościnnymi mieszkańcami Azji Centralnej. Wstęp wolny Limit miejsc siedzących - 100.
Spotkania odbywają się w klubie muzycznym Blues Club (ul. Portowa 9).
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego zapraszają 25 listopada (sobota) o godzinie 12.00 na spacer historyczno-krajoznawczy po Śródmieściu. Miejsce zbiórki: pomnik Antoniego Abrahama na Placu Kaszubskim w Gdyni. Spacer poprowadzi: historyk dr Tomasz Rembalski.
***
Miasto Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zaprasza na 97. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”, które odbędzie się w piątek 24 listopada w godz. 18.00 - 20.00 na Sali Morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. Spotkanie poprowadzi Robert Gondek, który opowie o realizowanym przez siebie projekcie zdobycia „Korony Afryki” - najwyższych szczytów wszystkich państw na kontynencie afrykańskim.
Więcej informacji na stronie www.warsztatypodroznicze.pl