1301 (1101) 2017-12-01 - 2017-12-07

Rekordy pływaków Delfina

Najstarsi zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia doskonale zaprezentowali się podczas zawodów Pucharu Polski w Poznaniu.

W zawodach udział wzięła rekordowa liczba zawodników - 777 ze 117 klubów z Polski, Szwecji i Norwegii.
Mateusz Arndt zajął 3 miejsce w konkurencji 400 m stylem dowolnym poprawiając rekord województwa pomorskiego seniorów (3:45,47). Przegrał tylko z olimpijczykami Filipem Zaborowskim i Wojciechem Wojdakiem.

Do reprezentacji Polski Juniorów na Zawody Krajów Europy Środkowo-Wschodniej które odbędą się w Rumunii zakwalifikował się Szymon Leszega. Zawodnik był bezkonkurencyjny wśród juniorów 16-letnich w konkurencji 100 m stylem dowolnym, a czas jaki uzyskał (50,02) pozwolił mu poprawić rekordy naszego województwa juniorów 16,17 i 18-letnich.

Oprócz tego Szymon był 3 na 50 i 200 m stylem dowolnym poprawiając znacznie rekordy życiowe.
Na podium wśród juniorów uplasował się Piotr Błański, który był 2 na 50 m stylem grzbietowym oraz 3 na 100 i 200 m stylem grzbietowym.

Damian Partyka bardzo dobrze radził sobie w stylu klasycznym zajmując 2 miejsce na 50 m oraz 3 miejsce na 100 m. Miejsce na podium wywalczył jeszcze Michał Urbański, który był 2 na 400 m stylem dowolnym wśród juniorów.

Adam Zdybel dwukrotnie wygrywał podczas Ogólnopolskiego Sprawdzianu Wytrzymałości, który odbył się w Gdańsku.
Na dystansach 200 m stylem zmiennym (2:27,71) oraz 800 m stylem dowolnym (9:27,49) poprawił rekordy województwa pomorskiego młodzików 12 letnich, należące do jego starszego kolegi klubowego Mateusza Arndta.
Więcej informacji na profilu FB Delfin Gdynia.