1301 (1101) 2017-12-01 - 2017-12-07

Schronisko gotowe do zimy

Zima coraz bliżej, a pierwsze chłodne dni już za nami. To trudny czas, szczególnie dla bezdomnych i dzikich zwierząt. Dlatego ważne jest, żeby zapewnić im odpowiednią pomoc i warunki do przetrwania zimy. W Gdyni już wszystko jest gotowe.

Bezdomnymi zwierzętami opiekuje się schronisko OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni. W placówce zimę spędzi około 220 psów i 180 kotów.

Największą potrzebą schroniska w tym czasie jest zapewnienie podopiecznym odpowiedniej, pełnowartościowej karmy. Pozwoli ona wytworzyć odpowiednią ilość energii i ciepła do przetrwania mrozów.

Jeżeli ktoś zauważy zabłąkane, porzucone, czy chore zwierze na terenie Gdyni, należy to zgłosić właśnie do schroniska „Ciapkowo”. Wystarczy zadzwonić pod całodobowy numer tel. 58 622 25 52.

Dzikim zwierzętom i ptakom pomaga natomiast Straż Miejska, która na czas zimy rozstawia w mieście paśniki i karmniki z jedzeniem.

Funkcjonariusze przypominają, że jeśli ktoś chce nakarmić zwierzęta np. łabędzie, czy kaczki, to powinien im podać ziarna lub zboża. Nie należy natomiast dokarmiać ptaków chlebem.