1302 (1102) 2017-12-08 - 2017-12-14

84. urodziny Dworca Morskiego w Gdyni

8 grudnia 1933 roku Gdynia stała się centrum na mapie ruchu pasażerskiego całej Polski. 84 lata później świętujemy urodziny Dworca Morskiego. Start o godzinie 19.00!

To właśnie tam cumowały legendarne transatlantyki, a Polacy wyruszali w daleki świat, często na całe życie. W tym roku budynek Dworca Morskiego obchodzi swoje 84. urodziny i chociaż metrykalnie to staruszek, dzięki generalnemu remontowi i otwarciu w jego wnętrzach Muzeum Emigracji odzyskał dawny blask i witalność.

Jak co roku, z tej okazji odbędzie się wyjątkowy projekt artystyczny.

Specjalnie dla Muzeum Emigracji w Gdyni Mariusz Waras stworzy wizualizację artystyczną nawiązującą do historii i tradycji 84-letniego Dworca Morskiego. Oryginalne i nieoczywiste animacje wypełnią wnętrza budynku i sprawią, że na oczach gości ożyje historia polskiej emigracji, a w przestrzeń Dworca wpłynie ogromny okręt.

Z okazji urodzin Dworca Morskiego zaśpiewa też Monika Borzym. To muzyczne wydarzenie dla wielbicieli klasycznych jazzowych brzmień wzbogaconych o inspiracje płynące z niemal wszystkich gatunków muzyki poczynając od klasyki, poprzez soul, funk, reggae, rock.

Bilety na koncert Moniki Borzym w cenie 10 zł, dostępne w kasie Muzeum Emigracji w Gdyni oraz na stronie www.bilety24.pl.

Zapraszamy!

ikona