1303 (1103) 2017-12-15 - 2017-12-21

Legenda Morska Gdyni w obiektywie

W tym roku już po raz drugi pasjonaci fotografii turystycznej oraz reportażowej mogli wystartować w konkursie Legenda Morska Gdyni w Obiektywie. Jedną z kategorii – „Biała Fregata” - powiązano z rocznicą 35-lecia podniesienia bandery na Darze Młodzieży. Istotny dla organizatorów konkursu (są nimi: Agencja Rozwoju Gdyni oraz miasto Gdynia) był także czynnik ludzki, stąd m.in. kategoria „Człowiek i Morze”. Jurorzy oceniali prace także w trzech innych kategoriach: „Legendarne Miejsca”, „Wydarzenia Morskie” oraz „Wakacje Morskie w Gdyni”.

Nagrody główne przypadły:
I nagroda - Arkadiuszowi Srebnikowi z Gdyni – za „klasyczne ujęcie legendarnego miejsca w Gdyni w przepięknie fotogeniczny sposób”,
II nagroda - Elwirze Kruszelnickiej z Gdyni,
III nagroda – ponownie Arkadiuszowi Srebnikowi.

Ponadto jury przyznało wyróżnienia autorom najlepszych zdjęć w poszczególnych kategoriach: Ewie Tulińskiej, Dariuszowi Sobieckiemu, Michałowi Kamińskiemu, Ewie Morzuch oraz Dorocie Nelke.

W składzie jury znaleźli się: znakomici fotografowie Marzena Śmierzchalska oraz Krzysztof Winciorek, wieloletni redaktor magazynu „Morze” Aleksander Gosk, a także Jacek Debis oraz Witold Okun z Agencji Rozwoju Gdyni.
Wystawę w Galerii Ratusz można oglądać do końca roku na I piętrze Urzędu Miasta (al. Marszałka Piłsudskiego) w dni powszednie w godzinach od 8.00 do 16.00.

ikona