Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1303 (1103) 2017-12-15 - 2017-12-21

Strażnicy nauczą palić w piecu. Wystarczy zadzwonić

Nieprawidłowe korzystanie z domowych pieców zagraża zdrowiu i życiu wielu osób, a także źle wpływa na jakość powietrza. Dlatego gdyńscy strażnicy miejscy chcą podnosić świadomość mieszkańców w tym zakresie. Ruszają z projektem Korzystne Ograniczenie Zanieczyszczenia Atmosfery. Na życzenie mieszkańców będą przeprowadzać plenerowe pokazy edukacyjne na dwóch piecykach typu „koza”. W ten sposób pokażą, jak w nich bezpiecznie i wydajnie palić.
Wielu mieszkańców samodzielnie ogrzewa swoje mieszkania i pomieszczenia, w których przebywają. Często nie zdają sobie sprawy z tego, że robią to nieprawidłowo. W ten sposób mogą narazić na niebezpieczeństwo siebie i innych, a także zanieczyszczać powietrze. Dlatego ważne jest, szczególnie w tym zimowym okresie, żeby wszyscy wiedzieli, jak bezpiecznie, poprawnie i wydajnie korzystać z domowych pieców. W zdobyciu takich umiejętności, pomagają gdyńscy strażnicy miejscy. W listopadzie przeszli oni szkolenie z prawidłowej obsługi kozy, czyli pieca, który służy do ogrzewania pomieszczeń. Teraz chętnie przekażą zdobyte informacje mieszkańcom.
Aby wziąć udział w takim pokazie, należy przesłać swoje zgłoszenie na adres mailowy: straz_miejska@gdynia.pl. W treści koniecznie trzeba wskazać datę, godzinę i miejsce, w którym prezentacja ma się odbyć. Więcej informacji pod nr tel. 58 660 11 73, 58 663 79 86.
Pierwszy taki pokaz odbędzie się w sobotę, 16 grudnia, o godz. 10.00 na Pogórzu przy sklepie ABC na rogu ul. Złotej i Puckiej.

ikona