1303 (1103) 2017-12-15 - 2017-12-21

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Agawa to pies w typie owczarka niemieckiego zamieszkujący schronisko. Została znaleziona na jednej z rumskich ulic. Błąkała się samopas bardzo wychudzona i zaniedbana. Jak się okazało ma zwyrodnienie stawu skokowego w tylnej łapce. Zwyrodnienie spowodowane jest starym złamaniem z którym niestety nic już nie można zrobić. Otrzymuje suplementy na stawy. Okazało się również, że sunia ma mastektomie, guzy listwy mlecznej. Aktualnie jest już po operacji i długotrwałej rekonwalescencji. Agawa jest bardzo inteligentnym psiakiem, mocno wpatrzonym w człowieka. Potrafi otworzyć sobie niejedno zamknięcie i zadowolona biegnie do lubianych pracowników i wolontariuszy dumna z siebie. Agawa różnie reaguje na mężczyzn, być może spowodowane jest to jej przeszłością. Akceptuje obecność uległych czworonogów płci przeciwnej, lubi koty. Mogłaby zamieszkać w domu ze starszymi dziećmi dla których byłaby wspaniałym przyjacielem. Potrzebuje domu z ogrodem, mieszkania z windą. Nie powinna pokonywać wielu schodów ze względu na stawy. Pokochaj Agawę! Tak bardzo potrzebuje dobrego domu.Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a w Redłowie, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz). Zwierzę może adoptować osoba pełnoletnia. Na podstawie dowodu osobistego spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł.

Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej – dzwoń pod bezpłatny numer 986. Gdy znajdziesz błąkającego się psa z zawieszką „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod numer 58 668 84 80 i podaj numer na zawieszce – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa. Kontakt w sprawie adopcji pod numerem 58 622 25 52 lub e-mailem: schronisko@ciapkowo.pl.

ikona