1303 (1103) 2017-12-15 - 2017-12-21

Zakończenie kampanii Odważni Wygrywają - edycja 2017

8 tysięcy poradników, setki przebadanych mężczyzn, warsztaty, atrakcje i jeden wspólny cel – zaszczepienie praktyki samobadania, aby wygrać z rakiem jądra! Właśnie zakończyła się tegoroczna edycja kampanii Odważni Wygrywają.

Konferencje, pokazy samobadania, bezpłatne badania USG jąder to tylko niewielka część ogólnopolskiej kampanii na rzecz profilaktyki raka jądra – Odważni Wygrywają. Wydarzenie organizowane przez Fundację Gdyński Most Nadziei od kilku lat przyciąga uwagę mediów, sponsorów, a przede wszystkim mężczyzn, którym zależy na własnym zdrowiu.

W ramach tegorocznej edycji 8 tysięcy poradników dla mężczyzn trafiło do 400 poradni urologicznych na terenie Polski. Co jednak najważniejsze, w ramach bezpłatnych badań USG przebadało się 170 mężczyzn w wieku 17–40 lat. Całe szczęście u nikogo nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Nie były to jednak jedyne bezpłatne badania, z których można było skorzystać. Również w ostatni weekend listopada podczas eventu „Widzisz różnicę?” w CH Riviera (pomiary cukru i ciśnienia) przebadanych zostało 350 osób. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty nt. samobadania. Wzięło w nich udział 794 uczestników.

Wśród atrakcji tegorocznej edycji znalazły się m. in.: trening sprawnościowy z żołnierzami JW Formoza, sparing z koszykarzami Asseco Gdynia, ćwiczenia z rugbystami Arki Gdynia, bezpłatne pomiary cukru i ciśnienia w CH Riwiera. W listopadzie w szesnastu trójmiejskich restauracjach pojawiły się wyjątkowe Odważne Dania, ze sprzedaży których część dochodu przeznaczona była na cele kampanii. Dla Odważnych wydany został również wyjątkowy kalendarz-cegiełka „Odważni dla Odważnych”, prezentujący komandosów Formoza w akcji!

Akcja z roku na rok zatacza coraz większe kręgi i w roku bieżącym dołączyły do niej takie miasta jak: Kalisz, Toruń, Sosnowiec, Wrocław, Zamość i Białystok.

Kampania społeczno-edukacyjna na rzecz profilaktyki raka jądra Odważni Wygrywają zainicjowana i realizowana przez Fundację „Gdyński Most Nadziei” od 2009 roku to unikatowy w skali Polski projekt. Jego celem jest zbudowanie świadomości istnienia nowotworu, przełamywanie tabu, nauka męskiego samobadania, a przede wszystkim zwrócenie uwagi na profilaktykę, która potrafi uratować życie. Rak jądra jest najczęściej diagnozowanym nowotworem w grupie mężczyzn między 17 a 35 rokiem życia, jednocześnie, przy wczesnym wykryciu, jego wyleczalność sięga nawet 100 %.
Aktywność Fundacji prowadzona jest we współpracy z Gdynią – nieprzerwanie od 2006 roku. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Wojciech Szczurek.

Więcej informacji na stronie: http://odwazni.com/.

ikona