1305 (1105) 2018-01-05 - 2018-01-11

2018 zaczął się #wGdyni

W sylewstrową noc skwer Kościuszki rozgrzał się do czerwoności. Było energetycznie i dynamicznie, a uczestnicy miejskiego sylwestra tanecznym krokiem weszli w Nowy Rok! Zadbały o to gwiazdy wieczoru. Na scenie królowali: Łąki Łan, XXANAXX, MaJLo oraz Novika & Lex. A wszystko zwieńczył efektowny pokaz fajerwerków.
Sylwestrowy wieczór w Gdyni był pełen wrażeń i atrakcji. Był także inspirowany morzem i ekologią. W specjalnie stworzonej EkoStrefie Spotkań można się było rozgrzać gorącą czekoladą, posilić drobnymi eko-przekąskami i odpocząć od koncertowego zgiełku. Było też coś dla miłośników wysokich temperatur. Strefa ciepła „Żar tropików” przypominała wszystkim letnią atmosferę. Jedną z jej części była ekologiczno-edukacyjna instalacja składająca się z trzech ryb-pojemników na odpady segregowane, nawiązujących do figurki rybek z bulwaru Nadmorskiego.

Oczywiście podczas sylwestrowego koncertu nie mogło zabraknąć gospodarza miasta. Na scenie tradycyjne odbyło się odliczanie do północy z prezydentem Wojciechem Szczurkiem, który złożył wszystkim uczestnikom imprezy noworoczne życzenia.