1305 (1105) 2018-01-05 - 2018-01-11

Gdyńska oświata najlepsza w województwie

20 z 23 stypendystów MEN w województwie pomorskim to gdynianie! To po raz kolejny potwierdza, że gdyńska oświata jest najlepsza w województwie.
Edukacja w Gdyni od lat stoi na bardzo wysokim poziomie, co potwierdzają nie tylko liczne rankingi, ale także wyniki uczniów. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło listę stypendystów, uhonorowanych za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2016/2017.
Gdynia może pochwalić się największą liczbą stypendystów w województwie pomorskim. Aż 18 stypendystów nagrodzonych za wybitne sukcesy naukowe i edukacyjne to uczniowie gdyńskiej „Trójki”, w tym 12 z III Liceum Ogólnokształcącego oraz 6 z Gimnazjum nr 24 przy III LO. Dwoje stypendystów to uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni.
Większość z uhonorowanych uczniów z III LO w Gdyni to laureaci dwóch i więcej olimpiad naukowych głównie z takich przedmiotów jak: matematyka, informatyka, fizyka, chemia i geografia oraz ekonomia.
Są wśród nich reprezentanci Polski i medaliści międzynarodowych olimpiad naukowych, m.in.: Wojciech Jankowski – brązowy medalista Światowej Olimpiady Chemicznej, Radosław Grabarczyk – złoty medalista Europejskiej Olimpiady Fizycznej, Damian Burczyk – złoty medalista Środkowoeuropejskiej Olimpiady Matematycznej i srebrny medalista Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, Kacper Kluk – złoty medalista Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, Mikołaj Woliński – brązowy medalista Europejskiej Olimpiady Informatycznej Juniorów, czy też Paweł Burzyński – w przeszłości wielokrotny laureat i medalista olimpiad krajowych i międzynarodowych z matematyki oraz informatyki, a od września 2017 r. student Cambridge University (matematyka i informatyka).
Ich młodsi koledzy z gimnazjum przy III LO w Gdyni to laureaci i medaliści ogólnopolskich olimpiad gimnazjalnych z matematyki oraz informatyki. Wszyscy ww gimnazjaliści i licealiści z dyńskiej „Trójki” to uczniowie znakomitych akademickich klas matematyczno-informatyczno-fizycznych lub akademickich klas matematyczno-geograficznych.
Pomorscy stypendyści MEN według szkół:
12 - III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
6 - Gimnazjum nr 24 przy III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni
3 - II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Pniewskiego w Gdańsku
2 - VI Liceum Ogólnokształcące im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni.
Gratulacje!