1305 (1105) 2018-01-05 - 2018-01-11

Wielka Gala Strauss i przyjaciele - koncertowy początek roku

7 stycznia w Gdynia Arena odbędzie się Wielka Gala Strauss i przyjaciele. Zbigniew Zamachowski, Wojciech Malajkat, Krystyna Prońko oraz… dźwięki najpopularniejszych walców i polek, za które kochamy całą rodzinę Straussów, a także wielkie przeboje muzyki rozrywkowej czekać będą na widzów Wielkiej Gali Strauss i przyjaciele.
Wielkie widowisko muzyczne Strauss i przyjaciele będzie połączeniem muzyki klasycznej, tworzonej przez sławną rodzinę Straussów, oraz wielkich przebojów muzyki rozrywkowej. W programie nie zabraknie najsłynniejszych walców i polek, za które kochamy Straussów, a także prawdziwych hitów muzyki popularnej w ciekawych, nowatorskich aranżacjach. Orkiestra Symfoniczna Collegium F prowadzona przez znakomitego i charyzmatycznego maestra, Marcina Sompolińskiego, zadba o warstwę muzyczną wydarzenia.
Koncert poprowadzi Zbigniew Zamachowski wspólnie z Wojciechem Malajkatem, którzy rozbawią publiczność niejednym dowcipem i wyszukaną anegdotą. Na scenie będzie można także zobaczyć Dariusza Stachurę - wybitnego polskiego tenora, który jako jedyny obcokrajowiec kreował partię Rudolfa w Cyganerii Giacomo Pucciniego w Turynie na zmianę z Luciano Pavarottim, największe gwiazdy polskiej sceny musicalowej: Zofię Nowakowską oraz Janusza Krucińskiego.
Koncert uświetni także wybitny skrzypek Mariusz Patyra. Niewątpliwą niespodzianką będzie występ Marka Sośnickiego - lidera zespołu Tamerlane, który podczas koncertu pojawi się na scenie po wielu latach nieobecności. Gościem specjalnym Wielkiej Gali Strauss i przyjaciele będzie Krystyna Prońko. Całość uświetnią także tancerze formacji Art of Move.
Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
Bilety dostępne na www.eventim.pl